Jest tak, jak Wam się wydaje

fot. Radio Rodzina

28 stycznia odbędzie się prapremiera najnowszego spektaklu na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu, pt. „Jest tak, jak Wam się wydaje” w reżyserii Gianluca Lumiento. Sztuka ma skłonić do refleksji nad ludzkimi namiętnościami, pragnieniami, słabościami, marzeniami, samotności, tęsknocie, ale i fałszem, strachem, lękiem czy też skłonnością do podstępów.

O spektaklu mówi Jacek Gawroński, dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Zapytaliśmy reżysera widowiska — Gianluca Lumiento, co sprawiło największe trudności w procesie tworzenia najnowszej sztuki.

Klementyna Umer, aktorka i asystentka reżysera zdradziła nam jakie przesłanie i nadzieje ukryli twórcy w przygotowywanej sztuce.

Udział w przedsięwzięciu to dla aktorów sposób na przepracowanie często bardzo osobistych traum.

”Jest tak, jak Wam się wydaje” to projekt teatralny realizowany w partnerstwie polsko-norweskim z udziałem mniejszości ukraińskiej w Polsce i polskiej w Norwegii. Celem projektu jest wzmacnianie stosunków dwustronnych pomiędzy polskimi instytucjami kultury a instytucjami kultury z Norwegii. Został również dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content