Politycy PiS zadają pytania byłemu premierowi D. Tuskowi

fot. Radio Rodzina

Głogowie odbyła się konferencja prasowa z udziałem Wojciecha Zubowskiego – Pełnomocnika struktur Prawa i Sprawiedliwości okręgu Legnica i przewodniczącego klubu Prawo i Sprawiedliwość w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego – radnego Piotra Karwana. Przedstawiciele PiS zadali byłemu premierowi pytania, które publikujemy poniżej. Radny Sejmiku Województwa Piotr Karwan przedstawił stan zaawansowania budowy nowego szpitala we Wrocławiu oraz środkach dla województwa.

1.  Dlaczego zrezygnował Pan z instalacji amerykańskiej tarczy antyrakietowej w latach 2008-2009?

2. Dlaczego w roku 2010 kierowany przez Pana rząd PO-PSL umorzył 1 mld 200 mln złotych rosyjskiej spółce Gazprom?

3. Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL zaakceptował umowę gazową z Gazpromem do 2037 roku całkowicie uzależniając Polskę od rosyjskiej energii?

4. Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL nie zablokował powstania gazociągu Nord Stream, a blokował Baltic Pipe?

5. Dlaczego kierowany przez Pana rząd chciał sprzedać rafinerię Możejki i grupę Lotos  Rosjanom?

   – To kilka z wielu pytań  jakie można zadać Donaldowi Tuskowi i które  nie są tylko pytaniami o przeszłość, ale o to jak wyglądała rzeczywista polityka rządu Donalda Tuska, polityka wiecznego serwilizmu wobec Rosji – to słowa posła Wojciecha Zubowskiego podczas konferencji prasowej zorganizowanej wespół z Piotrem Karwanem radnym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego –  Wiemy, że dziś opozycja unika na nie odpowiedzi, a my możemy cieszyć się z tego, że wiele fatalnych decyzji rządu PO-PSL udało nam się zablokować lub odwrócić. Warto jednak zadać sobie pytanie jak wyglądałoby dzisiaj nasze np. bezpieczeństwo energetyczne gdyby decyzje Donalda Tuska weszły w życie. Warto to sobie uświadomić i przypomnieć, szczególnie w kontekście tego co dzieje się dzisiaj za naszą wschodnią granicą. Mało tego – wypowiedzi ekspertów z organizacji stanowiących zaplecze programowe – o ile takim możemy w ogóle mówić – jasno pokazują, że opozycja zamierza wrócić do pomysłu podniesienia wieku emerytalnego, programu powszechnej prywatyzacji czy też prób wprowadzenia Euro – choć widać jakie skutki to przynosiło w przeszłości i jak wygląda choćby obecnie sytuacja w Chorwacji po wprowadzeniu Euro. Opozycja wiedząc jednak jakie jest nastawienie do tych pomysłów Polaków – unika odpowiedzi na pytania o swój program.

Radny Sejmiku Województwa Piotr Karwan przedstawił pokrótce stan zaawansowania budowy nowego szpitala dla Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu.

Pozyskaliśmy od Skarbu Państwa grunt pod budowę szpitala, przygotowaliśmy jego koncepcję, infrastrukturę towarzyszącą, otrzymaliśmy też decyzję środowiskową, dodaje

-Ale to nie koniec dobrych informacji dla mieszkańców naszej małej Ojczyzny – radny poinformował również o środkach dla województwa, a mianowicie akceptacji przez Komisję Europejską Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska wraz z Funduszem Sprawiedliwej Transformacji na lata 2021-2027.

Jak zaznacza radny Piotr Karwan wymagać to będzie także działań ze strony lokalnych samorządów
i instytucji.  

mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content