Misja Świętość – 6 rocznica śmierci śp. Heleny Kmieć

fot. Radio Rodzina

Misja Świętość – wyjątkowe wydarzenie upamiętniające postać Heleny Kmieć w 6 rocznicę jej śmierci. Odbędzie się ono 22 oraz 24 stycznia 2023 roku w kościele pw. św. Barbary w Libiążu. O wydarzeniu oraz o Helenie rozmawiamy z Martą Omieczyńską, dyrektorką biura Fundacji im. Heleny Kmieć.

– Helena żyła pięknie i niezwykle – mówi Marta Omieczyńska.

– W związku z tym, że rozpoczęły się przygotowania do procesu beatyfikacyjnego postanowiliśmy zmienić nazwę wydarzenia z „Misja Niebo” na „Misja Świętość” – dodaje Marta Omieczyńska.

22 stycznia premierę będzie miała książka pt.” Kawa z Helen- rozmowy o wartościach i życiu śp. Heleny Kmieć”.

Na rozmowę zapraszamy w piątek po godz. 14:10.

Foto: Fundacja im. Heleny Kmieć

8 stycznia 2017 roku Helena Kmieć razem z koleżanką Anitą Szuwald wyjechały na misję do Boliwii, gdzie jako wolontariuszki planowały pomagać siostrom służebniczkom dębickim w prowadzonej przez nie ochronce dla dzieci. Pod koniec miesiąca ochronka, w której przybywały dziewczyny, została zaatakowana przez nieznanego napastnika. Helenka zginęła od ciosów nożem.

Urodziła się w Lubiążu 9 lutego 1991 r. Dużą radość dawała jej możliwość pomocy i tworzenia czegoś dla innych. Angażowała się w pomoc w nauce dzieciom w świetlicy Caritas i działalność w Katolickim Związku Akademickim w Gliwicach. W 2012 r. dołączyła do Wolontariatu Misyjnego Salvator w Trzebini. Z jego ramienia uczestniczyła w misjach na Węgrzech czy w Rumunii.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content