10 pytań Prawa i Sprawiedliwości do Donalda Tuska

fot. Radio Rodzina

Likwidacja jednostek wojskowych na wschodzie Polski, sprzeciw wobec tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej, niedotrzymane obietnice związane z wydatkami na armię — to część z zastrzeżeń Prawa i Sprawiedliwości w stosunku do rządów PO-PSL w latach 2007-2015 w kontekście bezpieczeństwa Polski.

Politycy PiS w ramach akcji #PytaniaDoTuska skierowali 10 pytań do Donalda Tuska, lidera Platformy Obywatelskiej. Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Paweł Hreniak, wymienił wydarzenia budzące jego największe zastrzeżenia co do rządów PO-PSL pod względem spraw związanych z bezpieczeństwem Polski.

Poprosiliśmy o przedstawienie listy pytań, jakie sformułowano w stosunku do lidera PO.

By zmobilizować D. Tuska do odpowiedzi, listy z pytaniami zostaną przekazane za pośrednictwem lokalnych posłów ugrupowania w całej Polsce.

Obecnie procedowany jest projekt ustawy powołującej komisję weryfikacyjną, która będzie badała kontakty ze środowiskiem rosyjskim.

Listy zawierające pytania będą przekazane do biur poselskich polityków Platformy Obywatelskiej. Zdaniem Pawła Hreniaka na kolejnym posiedzeniu Sejmu, ustawa powołująca komisję weryfikacyjną ds. kontaktów ze środowiskiem rosyjskim, powinna wejść pod obrady i przejść przez prace komisji spraw wewnętrznych.

fot. Prawo i Sprawiedliwość

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content