Dolny Śląsk poleca się na ferie

fot. UMWD

Turystyka górska, zwiedzanie lokalnych manufaktur, a także setki zamków i innych punktów rekreacji i interesujących turystów, wszystko to ma do zaproponowania Dolny Śląsk turystom, którzy zdecydują się odwiedzić nasz region. Zapytaliśmy przedstawicieli instytucji kultury, samorządu i nie tylko, czym nasze województwo może przyciągnąć odwiedzających.

Krzysztof Maj, członek zarządu województwa dolnośląskiego, zachęca wszystkich do wykorzystania wolnego czasu na zwiedzenie atrakcji Dolnego Śląska.

Poprosiliśmy Bartłomieja Kubicza, dyrektora Departamentu Kultury, Turystyki i Promocji, o podzielenie się propozycjami tego, co szczególnie warto zobaczyć zwiedzając nasz region.

Adam Pacześniak, specjalista ds. marketingu w Centrum Historii Zajezdnia, poleca skorzystanie z możliwości obejrzenia nowych modułów wystawy, które zostały uruchomione w instytucji. 

Jedną z atrakcji CH Zajezdnia, która jest dedykowana młodszym odbiorcom, są zimowe półkolonie, które połączą możliwość poznania historii Wrocławia z nauką programowania i dobrą zabawą. O przygotowanej aplikacji, która będzie jednym z elementów półkolonii, mówi Przemysław Góral, Kierownik Działu Edukacji CH Zajezdnia.

Dowiedzieliśmy się, jakie są zalety wykorzystania aplikacji w procesie edukacji i kto może uzyskać najwięcej korzyści z wykorzystania zaprezentowanego oprogramowania.

Po regionie możemy podróżować na wiele różnych sposobów. Jednym z popularnych środków transportu jest kolej, dlatego zapytaliśmy Bartosza Jungiewicza — dyrektora ds. handlowych Kolei Dolnośląskich, czy KD przygotowały coś specjalnego na ferie.

Przedstawiciele dolnośląskich instytucji związanych z turystyką i rekreacją apelują, by planując wszelkie aktywności zachować rozsądek. Zarówno planując wycieczki w góry, jak i zwiedzania atrakcji w dolnośląskich miastach, miasteczkach i wsiach, powinniśmy unikać brawury i dbać o swoje bezpieczeństwo.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content