Receptę na szczepionkę przeciwko grypie wystawi też farmaceuta – jest poprawka do ustawy

fot. twitter/ Marcin Repelewicz


Po receptę na szczepionkę przeciwko grypie pójdziemy nie tylko do lekarza POZ, ale też do apteki. Jest poprawka do ustawy Prawo farmaceutyczne, uchwalił ją Sejm. Farmaceuta będzie mógł wystawić receptę na szczepionkę przeciwko grypie, ale tylko pełnopłatną. Dzięki proponowanym poprawkom, osoba która chce się zaszczepić, nie będzie musiała iść do przychodni, ale w trakcie jednej wizyty w aptece otrzyma receptę, zostanie zakwalifikowana do szczepienia, a następnie zaszczepiona.

Dzięki takiemu rozwiązaniu odciążone zostaną przychodnie POZ. Natomiast zdrowi pacjenci, którzy chcą się zaszczepić przeciwko grypie będą mogli zadbać o siebie – tłumaczy mgr farm. Marcin Repelewicz, prezes Dolnośląskiej Izby Rady Aptekarskiej

Według Repelewicza nowe rozwiązania, to inwestycja w zdrowie publiczne.

Po receptę na szczepionkę refundowaną pacjent będzie musiał udać się do lekarza. Do apteki można będzie też przyjść ze swoją szczepionką (kupioną wcześniej w aptece) do przychodni POZ i wówczas otrzyma szczepienie bez dodatkowych kosztów. Nowe rozwiązania nie zmienią sytuacji osób powyżej 75. roku życia i kobiet w ciąży, które mają prawo do refundowanych w 100 proc. szczepionek.


Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content