Ruszyła 2. tura przyjmowania wniosków o zakup węgla po 2000 zł za tonę

fot. Radio Rodzina

Blisko 1400 osób skorzystało dotychczas z możliwości zakupu węgla po preferencyjnej cenie w pierwszej turze naboru wniosków. 90% wniosków złożono w formie tradycyjnej w Urzędzie Miejskim Wrocławia. W samym tylko grudniu węgiel odebrało ponad 600 mieszkańców Wrocławia, co istotne był to węgiel z polskich kopalń.

Założenia programu przedstawił Grzegorz Rajter z Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Zainteresowani zakupem węgla w cenie 2000 zł za tonę powinni pamiętać, że na złożenie wniosku mają czas do końca stycznia bieżącego roku. Grzegorz Rajter przedstawił informacje nt. tego, jak można zgłosić chęć skorzystania z programu oraz jak wygląda procesowanie wniosków.

Zapytaliśmy Małgorzatę Brykarz, Dyrektor Wydziału Klimatu i Energii w UM Wrocławia, jaką popularnością cieszy się inicjatywa.

Obsługą wniosków zajmują się Centra Obsługi Mieszkańca przy ul. Zapolskiej 4 oraz ul. Bogusławskiego 8-10. W każdym z nich do dyspozycji mieszkańców są po dwa dedykowane stanowiska obsługi. Do COM można udać się z wypełnionymi już dokumentami lub poprosić o wsparcie pracownika Urzędu Miejskiego.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content