Wizyta przedstawicieli Rady Najwyższej Ukrainy na Dolnym Śląsku

Foto: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Od początku wojny trwającej za naszą wschodnią granicą Dolny Śląsk z ogromnym zaangażowaniem wspiera walczącą Ukrainę. Decyzją zarządu województwa w tegorocznym budżecie zarezerwowane na ten cel zostaną 23 miliony złotych, co stanowi 1% całego budżetu naszego regionu. Podczas dzisiejszego spotkania z przedstawicielami Rady Najwyższej Ukrainy rozmawiano o kontynuowaniu pomocy humanitarnej dla Ukrainy.

– Od pierwszych dni wojny pomagamy walczącej Ukrainie i jej obywatelom. Pociągi humanitarne, transporty środków medycznych, w pełni wyposażone karetki, ale także pełne wsparcie tu, na Dolnym Śląsku, który w ostatnim czasie stał się ich domem. – mówi marszałek Cezary Przybylski.

– Cieszę się, że dzięki wspólnym decyzjom udało nam się zwiększyć poziom pomocy dla Ukrainy – dodaje Andrzej Jaroch, Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

– Serdecznie dziękujemy za pomoc udzieloną Ukrainie – mówi Yurij Tokar, Konsul Generalny Ukrainy we Wrocławiu.

– Zarówno nam, jak i naszym partnerom, zależy na tym aby ta pomoc trafiała tam gdzie jest najbardziej potrzebna – mówi wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

– Nasza pomoc nie ustanie. W trakcie rozmów ustaliliśmy, że będziemy kontynuować wsparcie medyczne, a także ze względu na ciągłe ataki na ukraińską infrastrukturę krytyczną, chcemy zapewnić też wsparcie techniczne – mówi Krzysztof Maj, członek zarządu województwa.

Do dziś wsparcie finansowe z budżetu województwa dolnośląskiego na te cele osiągnęło 4,5 miliona złotych. Dodatkowo zaangażowane zostały pokaźne środki unijne – ponad 105 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego przeznaczono na aktywizację zawodową obywateli Ukrainy, integrację społeczno-zawodową, kursy języka polskiego dla dorosłych obywateli Ukrainy oraz dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia do potrzeb rynku pracy.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content