Przyjęto Krajową Sieć Onkologiczną

mat. prasowe

Ponad 5 miliardów złotych na diagnostykę, kompleksową opiekę i prowadzenie pacjentów onkologicznych. Do tego podział ośrodków zajmujących się nowotworami na 3 grupy. To główne założenia projektu ustawy, dotyczącej Krajowej Sieci Onkologicznej. Dokument przyjęła Rada Ministrów i niebawem trafi on do parlamentu.

Pilotaż był realizowany na Dolnym Śląsku. Jeśli program zostanie wprowadzony w całym kraju będzie to duży sukces, mówi dr Paweł Wróblewski – prezes Dolnośląskiej Izby Lekarskiej, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu.

Minister zdrowia Adam Niedzielski przypominał, że proponowane rozwiązania działały dotychczas w pilotażowej formie na terenie czterech województw. Powiedział, że rozszerzenie tych rozwiązań na resztę regionów pozwoli na usprawnienie diagnostyki i leczenia nowotworów. „Myślę, że to rozwiązanie i sama data jest na tyle ważna dla pacjentów onkologicznych, bo musimy zdawać sobie sprawę z tego, że tych pacjentów będzie przybywać” – podkreślił Adam Niedzielski. „Mamy rocznie diagnoz nowotworowych około 170-180 tysięcy. Musimy też wziąć pod uwagę, że to jest drugi po chorobach kardiologicznych zabójca w Polsce” – wyliczał minister. Rząd przyjął w sumie 6 projektów ustaw i dwie uchwały.

IAR/inf. wł.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content