Zmarł ks. prof. Roman Rogowski

Fot. PWT

W piątek 6 stycznia, w wieku 87 lat zmarł ks. prof. Roman Rogowski – emerytowany wykładowca Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Był teologiem, rekolekcjonistą, pisarzem, pasjonatem gór. Pogrzeb odbędzie się 12 stycznia w Katedrze Wrocławskiej.

Roman Rogowski urodził się 10.01. 1936 r. w Woli Hetmańskiej na Podolu. Po II wojnie światowej jego rodzina osiadła w Ząbkowicach Śląskich. W 1960 roku otrzymał we Wrocławiu święcenia kapłańskie. Doktoryzował się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, z pracą poświęconą teologicznej myśli „Szkoły od św. Wiktora”.

Po powrocie do Wrocławia został wykładowcą na Papieskim Fakultecie Teologicznym oraz w Wyższym Seminarium Duchownym. Był dyrektorem Instytutu Teologii Systematycznej i kierownikiem I Katedry Teologii Dogmatycznej w PFT we Wrocławiu.

– O sprawach Boskich pisać po ludzku. Wydaje mi się, że jest to istota mojego powołania – mówił ks. Roman Rogowski w wykładzie z 2016 roku, cytowany przez portal wroclaw.gosc.pl.

Jest autorem hipotez teologicznych „Salus vicaria”, „Deus compatiens” oraz „Transsubstantiatio paschalis”, a także kilkudziesięciu książek, także związanych z mistyką gór.

Msza pogrzebowa ks. prof. Romana Rogowskiego odbędzie się w czwartek 12 stycznia o godz. 12:00 w Katedrze im. Jana Chrzciciela we Wrocławiu. Mszy przewodniczyć będzie Bp Maciej Małyga. Ciało zmarłego spocznie na cmentarzu przy ul. Bujwida.

Źródło: Archidiecezja Wrocławska

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content