Prezydent Duda weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych Benedykta XVI

ot. Jakub Szymczuk/Foto Gość

Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w czwartkowych uroczystościach pogrzebowych emerytowanego papieża Benedykta XVI – poinformowała kancelaria prezydenta.

Emerytowany papież zmarł w sobotę 31 grudnia w wieku 95 lat. Jak podał Watykan, śmierć nastąpiła o godz. 9:34. Ojciec Święty zmarł w dawnym budynku klasztornym Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich, w którym mieszkał od swojej historycznej rezygnacji w 2013 roku.

O pogorszeniu stanu zdrowia Josepha Ratzingera informował w ubiegłym tygodniu papież Franciszek podczas audiencji generalnej w Watykanie. Przez kolejne dwa dni Stolica Apostolska informowała o ciężkim stanie emerytowanego papieża. Ostatnie słowa wypowiedziane przez Ojca Świętego brzmiały: „Panie Jezu, kocham Cię”.

Od poniedziałku 2 stycznia ciało Benedykta XVI wystawiono w Bazylice Świętego Piotra, hierarchę żegnają tysiące wiernych. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 5 stycznia w Watykanie o godz. 9:30.

O zamiarze prezydenta Rzeczpospolitej, by wziąć udział w ceremonii pogrzebowej, poinformował PAP 31. szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch. „Prezydent Andrzej Duda zamierza wziąć udział w pogrzebie papieża Benedykta XVI, którego uważa za wybitny autorytet moralny oraz jednego z najwybitniejszych ludzi Kościoła naszych czasów. Całe pokolenie Polaków, do którego należy prezydent Duda, pamięta Benedykta XVI również jako przyjaciela Polski i przede wszystkim jako bliskiego współpracownika św. Jana Pawła II” – mówił Kumoch. 

Do 4 stycznia wierni mogą oddać hołd zmarłemu Benedyktowi XVI / Fot. TIZIANA FABI/AFP/East News

Źródło: PAP

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content