Bezpieczne świętowanie Nowego Roku, o czym pamiętać

fot. Pexels

Sylwestrowa noc to czas, gdy wiele osób pozwala sobie na o wiele swobodniejsze niż zazwyczaj zachowanie. Wrocławska Straż Miejska przypomina jednak, że noworoczna zabawa wrocławian, nie powinna wiązać się z ignorowaniem obowiązujących przepisów. 

Zarówno Ci, którzy planują spędzenie Sylwestra „pod chmurką”, jak i osoby przemieszczające się w ten wieczór po ulicach Wrocławia, powinny pamiętać o zakazie spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Mówi Piotr Szereda ze Straży Miejskiej Wrocławia.

A jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w czasie przemierzania wrocławskich ulic podczas sylwestrowej nocy?

Zapytaliśmy Piotra Szeredę, jakie są najczęstsze przyczyny interwencji w ten wieczór.

Zachowanie umiaru, dbanie o bezpieczeństwo swoje i otoczenia, a także szacunek do innych osób — to elementy apelu wrocławskich strażników miejskich do osób świętujących Nowy Rok w stolicy Dolnego Śląska.

Ze względu na konieczność wprowadzenia działań oszczędnościowych we Wrocławiu, w tym roku nie odbędzie się Sylwester na wrocławskim Rynku. Mimo to, zgodnie ze słowami funkcjonariuszy Straży Miejskiej Wrocławia, nie powinniśmy zapominać o swoim bezpieczeństwie, a także komforcie innych mieszkańców lub odwiedzających Wrocław.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content