Odpowiedzialna zabawa Sylwestrowa — uwaga na sztuczne ognie

fot. Pexels

Już niedługo powitamy Nowy Rok. W Sylwestra spora część osób jako element swojego świętowania wybiera zabawę z użyciem sztucznych ogni. Odpowiedzialność związana z fajerwerkami spoczywa zarówno na sprzedawcach tych produktów, jak i ich późniejszych użytkownikach, podkreśla wrocławska Straż Miejska.

Piotr Szereda, kierownik zespołu oskarżycieli publicznych Straży Miejskiej Wrocławia, wytłumaczył nam, jaka odpowiedzialność ciąży na punktach sprzedaży sztucznych ogni.

Kilka dni przed Sylwestrem w całym Wrocławiu można usłyszeć odgłosy eksplozji fajerwerków. Osoby, które zdecydują się na przetestowanie zakupionych materiałów pirotechnicznych na kilka dni przed Nowym Rokiem, powinny pamiętać o unikaniu zakłócania spokoju w miejscu publicznym.

Część użytkowników sztucznych ogni odpala je przy współudziale osób nieletnich. Piotr Szereda przypomniał zasady bezpiecznego obchodzenia się z sylwestrową pirotechniką.

Wrocławska Straż Miejska apeluje do potencjalnych użytkowników fajerwerków o rozwagę i dbanie o bezpieczeństwo mienia oraz zdrowia ich samych, a także osób w ich otoczeniu.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content