Nowe radiowozy pomogą w realizacji zadań przez Straż Miejską we Wrocławiu

fot. Radio Rodzina

Straż Miejska, której zadaniem jest m.in. pilnowanie porządku publicznego w stolicy Dolnego Śląska, powstała ponad 31 lat temu. Od dłuższego czasu funkcjonariusze zgłaszali potrzebę wzbogacenia floty pojazdów o pojemne pojazdy, umożliwiające np. bezpieczne przewiezienie ujętych osób. W ramach wsparcia pracy Straży Miejskiej, miasto Wrocław przekazało 3 nowe samochody. Wartość przekazanych strażnikom radiowozów to prawie 700 tys. złotych.

O pojazdach i zadaniach, które będą realizowane dzięki nowym radiowozom, opowiedział Waldemar Forysiak — zastępca Komendanta Straży Miejskiej Wrocławia.

Silniki spełniające najnowsze standardy emisji spalin i mocne akumulatory umożliwiające dłuższe działanie w terenie, to tylko część specyfikacji technicznej otrzymanych przez SM samochodów.

Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, podkreślił znaczenie inwestycji w Straż Miejską, w kontekście większego bezpieczeństwa wrocławianek i wrocławian.

Waldemar Forysiak przedstawił informacje na temat finansowania zakupu nowych radiowozów.

W 2021 roku Straż Miejska otrzymała bardzo istotne wsparcie finansowe — 650 tysięcy złotych — umożliwiające dodatkowe służby patrolowe, co przełożyło się na zwiększenie efektywności działań podejmowanych przez jednostkę.

W tym roku wsparcie ma być na podobnym poziomie. 

KONTROLE PIECÓW

2021 r. 7 528 + dronem 2 891 = 10 000 i mandatów na kwotę 45 tys. zł

2022 r. 2 951 + dronem 23 718 = 26 tys. kontroli i mandaty na kwotę 21 tys. zł

MANDATY:

2021 – na kwotę 4,5 mln zł.

2022 r. na kwotę ponad 7 mln zł.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content