Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki [zapowiedź audycji]

Od lewej: Krzysztof Garczarek, o. Martin Buntov, Krzysztof Bagiński

Zapraszamy na świąteczną odsłonę programu o muzyce w Kościele. W niedzielny wieczór Bożego Narodzenia (25.12) o tradycji polskich kolęd i szopek bożonarodzeniowych opowiedzą Krzysztof Bagiński i Krzysztof Garczarek. Gościem programu będzie franciszkanin o. Marcin Buntow OFMConv.

W Święta nikt nie powinien być sam. To czas spędzany w gronie najbliższych, czas radości z narodzenia Jezusa. Radio Rodzina pragnie towarzyszyć słuchaczom i zaprasza na wspólne kolędowanie.

-Kolędy należą do jednych z najchętniej śpiewanych i słuchanych utworów w Polsce. – mówi Krzysztof Garczarek, organista z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego we Wrocławiu.

Wśród najbardziej znanych są m.in. „Dzisiaj w Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy”, „Bóg się rodzi” w formie poloneza czy znana na całym świecie „Cicha Noc”, która powstała w Austrii. – dodaje Krzysztof Bagiński, organista w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej we Wrocławiu.

Swoją historią podzieli się z nami również o. Marcin Buntow, franciszkanin konwentualny z parafii pw. Karola Boromeusza. Prowadzi on m.in. duszpasterstwo dla osób anglojęzycznych we Wrocławiu.

Dwugodzinna audycja już w niedzielę 25 grudnia w godz. 19:00-21:00. Zagramy najpiękniejsze polskie kolędy, odwiedzimy miejsca na Dolnym Śląsku. Nie zabraknie momentów wzruszeń.

Do usłyszenia!

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content