Rondo „Chirurgów Trzebnickich” poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego w Trzebnicy

fot. Radio Rodzina

Skrzyżowanie ulic Cichej, Prusickiej i s. Hilgi Brzoski uchodziło za jedno z najniebezpieczniejszych miejsc na drogowej mapie Trzebnicy. Dzięki współpracy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad powstało rondo, które ma mieć znaczący wpływ na zapewnienie bezpieczeństwa pieszych i kierujących. Dodatkowo by podkreślić dokonania specjalistów z trzebnickiego szpitala, który słynie z pionierskich operacji takich jak pierwsze w Europie przyszycie ręki, to właśnie ich imię zostało nadane nowemu obiektowi infrastruktury.

Zapytaliśmy burmistrza Trzebnicy – Marka Długozimę, z czego wynikała potrzeba budowy ronda we wspomnianym miejscu.

21 października 1971 roku, nic nie wskazywało na to, że to będzie najważniejszy dzień w dziejach Powiatowego Szpitala w Trzebnicy. To właśnie tego dnia świeżo upieczony ordynator chirurgii, profesor Ryszard Kocięba, razem ze swoimi pomocnikami przeprowadzili pierwszą operację przyszycia ręki w Europie. O nazwie nadanej nowemu rondu, opowiedział burmistrz Trzebnicy. 

Jedną z najistotniejszych inwestycji, które razem z oddanym do użytku rondem mają mieć bezpośredni wpływ na komfort życia i bezpieczeństwo mieszkańców regionu, jest tzw. mała obwodnica Trzebnicy. O inwestycji mówi Lidia Markowska, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu.

Przebudowa newralgicznego skrzyżowania była możliwa dzięki współpracy zarządu gminy Trzebnica z GDDKiA, co podkreślił poseł na Sejm – Paweł Hreniak.

Powstałe rondo to trzeci obiekty infrastruktury tego typu w Trzebnicy. Dwa pozostałe to Rondo Unii Europejskiej oraz Rondo 4 czerwca 1989 roku. Wykonwacą ronda była firma PB Haus Sp. z o.o., a kwota przeznaczona na realizację inwestycji to 692 797,92 zł.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content