Prawie 2000 paczek żywnościowych z Wrocławia dla ukraińskich uchodźców

fot. Radio Rodzina

Przy okazji obchodów Mikołajek na Ukrainie, pracownicy i współpracownicy Fundacji Ukraina zorganizowali wspólne pakowanie paczek z najpotrzebniejszymi produktami, które trafią do najbardziej potrzebujących, m.in. w ukraińskich obwodach znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie frontu. Wszystko to w ramach projektu HELP UA Package.

Prezes Fundacji — Artem Zozulia, opowiedział nam o jej początkach i założeniach, jakie przyświecały twórcom organizacji.

Żywność i sprzęt, który jest kupowany oraz zbierany w ramach prowadzonych inicjatyw, trafia przede wszystkim do miejsc wskazanych przez mieszkańców danego regionu. 

Oprócz realizacji własnych przedsięwzięć Fundacja Ukraina wspiera inne firmy oraz organizacje w zakresie dostarczania niezbędnej pomocy. Jednym z przykładów tego typu działań była współpraca z Miastem Wrocław, dzięki czemu możliwe było przetransportowanie generatorów prądu do Lwowa oraz Kijowa.

O największych potrzebach uchodźców, a także tych, którzy nie mogli zostawić swoich domów i żyją w sferze działań wojennych, mówi Dariia Denysenko – kierowniczka działu promocji Fundacji.

Zapytaliśmy Darię Denysenko, w jaki sposób można włączyć się w niesienie pomocy.

Dotychczasowe zbiórki pozwoliły na dostarczenie aż 10 ton pomocy humanitarnej. Osoby, które chciałyby samodzielnie dostarczyć produkty do paczek lub gotowe paczki, mogą odwiedzić jeden z dwóch wrocławskich punktów Fundacji Ukraina:

-Punkt informacyjny dla uchodźców na Dworcu Głównym PKP ul. Piłsudskiego 105;

-Magazyn przy ul. Tęczowej 84a.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content