Zapach choinki prosto z lasu w Twoim domu — ceny i popularność choinek we Wrocławiu

fot. Radio Rodzina

Końcówka Adwentu to czas, kiedy spore grono osób rusza na poszukiwanie wymarzonego drzewka świątecznego. Część z nich decyduje się na zakup sztucznej choinki, niesłabnącą popularnością cieszą się jednak drzewka naturalne. Sprawdziliśmy, jak kształtują się ceny naturalnych choinek we Wrocławiu i które z nich cieszą się największą popularnością wśród wrocławian.

Jedną z największych zalet, które są przypisywane rodzimym świerkom i jodłom jest to, że dzięki wydzielaniu olejków eterycznych, wprowadzają piękny zapach lasu do naszych mieszkań. Podkreśla to Adam Krakiewicz — rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu.

Co istotne, drzewka przeznaczone do sprzedaży jako choinki świąteczne są w pełni ekologiczne. Pozyskuje się je z plantacji leśnych, a gdy przestaną być potrzebne w charakterze ozdoby naszych mieszkań, mogą zostać spalone w ognisku, przerobione jako ściółka do ogrodu lub kompost.

Zapytaliśmy przedstawicieli punktów sprzedaży choinek we Wrocławiu, na jakie ceny powinniśmy być przygotowani, ruszając na poszukiwania wymarzonej choinki. Podwyżki cen nie ominęły i tej branży, a sprzedawcy informują o ich wzroście na poziomie od 10 do 15%.

Największą popularnością cieszą się tradycyjnie jodły kaukaskie i świerki pospolite. Dokonując wyboru, powinniśmy mieć na uwadze większą trwałość jodeł w stosunku do świerków.

Punkty sprzedaży choinek świątecznych we Wrocławiu znajdziemy w pobliżu większości większych marketów i skrzyżowań, ale wiele z nich powstało także w pobliżu kościołów parafialnych, co oznacza, że wymarzone drzewko możemy bez trudu znaleźć, wracając ze Mszy Świętej.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content