Porozmawiajmy we Wrocławiu — punkt partycypacji ODLOT

fot. UM Wrocław

Przy ul. Piłsudskiego 34 we Wrocławiu otwarto nowe miejsce prowadzenia rozmów, kształcenia liderów konsultacji społecznych oraz informowania o społecznej aktywności. ODLOT to punkt gdzie realizowane będą konsultacje, konferencje, szkolenia, kursy czy spotkania dotyczące partycypacji. 

ODLOT to przestrzeń upowszechniania dobrych praktyk oraz edukacji w zakresie partycypacji społecznej. O celach, jakie postawiono przed tym miejscem mówi Krzysztof Ziental, z Wydziału Partycypacji Społecznej.

Dostęp do punktu partycypacji ODLOT będzie możliwy na kilka sposobów.

Tadeusz Mincer, prezes Fundacji Na Rzecz Studiów Europejskich, podkreślił rolę organizacji pozarządowych w aktywizacji mieszkańców Wrocławia do tego, by w jeszcze większym stopniu angażowali się w życie swojego miasta. 

By ułatwić rozwijanie kompetencji, które pomagają prowadzić skuteczny dialog i efektywniej uczestniczyć w partycypacji, zaplanowano uruchomienie specjalnego programu szkoleń i warsztatów.

Partycypacja to aktywne współuczestnictwo w decydowaniu i kształtowaniu rzeczywistości. Dzięki konsultacjom miasto może rozważyć wszystkie opinie, argumenty, głosy za i przeciw. W ich trakcie mieszkańcy są ekspertkami i ekspertami, bo najlepiej znają lokalne problemy i swoje potrzeby. Udział w konsultacjach nie jest trudny. Wystarczy wysłuchać czego dotyczy przedsięwzięcie, zgłosić swoje postulaty i zadać pytania. W spotkaniach i szkoleniach organizowanych w przestrzeni ODLOTu, będzie mogło wziąć udział jednocześnie nawet 80 osób.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content