Bezpieczna Zima 2022

Pokazy sprzętu ratowniczego, ćwiczenia na stoku ale przede wszystkim niezbędna wiedza o bezpieczeństwie – przed nami akcja Bezpieczna Zima 2022. Wydarzenie organizują Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we współpracy z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

Sezon narciarski przed nami, dlatego zanim oddamy się białemu szaleństwu warto przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa na szlakach i stokach narciarskich. Pomogą w tym ratownicy GOPR, którzy wspólnie z urzędem marszałkowskim zorganizowali dwudniowe szkolenie z bezpiecznych zachowań w górach.

Już 16-17 grudnia w ośrodku Narciarskim Czarna Góra dowiemy się między innymi czym grozi jazda w niedopiętych butach, bez kasku lub z niewyregulowanymi nartami. Ratownicy zaprezentują także swój sprzęt, wyjaśnią zasady poszukiwania osób zaginionych w górach i pokażą jak ratować poszkodowanych w wypadkach na stoku.

Na uczestników czeka zarówno wiedza teoretyczna jak i ciekawe warsztaty i zabawy, które pomogą zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa i odpowiedzialnych zachować w warunkach górskich i zimowych. Dodatkową atrakcją będą pokazy działań ratowniczych na stoku, ciepły poczęstunek oraz fotobudka. W wydarzenie zaangażuje się także lokalna Policja, która zaprezentuje sprzęt używany podczas działań oraz Wojsko Polskie szkolące się na terenie Sudetów.

mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content