Oddaj krew i weź do domu pachnącą lasem choinkę od Lasów Państwowych

fot. Radio Rodzina

Lasy Państwowe oraz Narodowe Centrum Krwi zapraszają do podzielenia się darem krwi. Osoby, które 14 grudnia zgłoszą się do 17:00 do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu przy ul. Czerwonego Krzyża 5/9, oprócz standardowych czekolad, otrzymają naturalne drzewko świąteczne prosto z plantacji Lasów Państwowych.

O historii przedsięwzięcia i jego założeniach powiedziała nam Malwina Sokołowska, przedstawicielka Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu.

Zarówno choinki przekazywane krwiodawcom w ramach akcji „Choinka dla Życia”, jak i te dostępne w sprzedaży komercyjnej prowadzonej przez LP, pochodzą z plantacji na terenie dolnośląskich nadleśnictw, tłumaczy Adam Krakiewicz — rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu.

Wybór naturalnego drzewka ma wiele zalet.

Zapytaliśmy odwiedzających dzisiaj RCKiK krwiodawców, jaka jest ich opinia na temat prowadzonej dzisiaj akcji.

Co motywuje oddających krew do dzielenia się nią?

Zapytaliśmy Małgorzatę Antończyk, lekarkę z RCKIK we Wrocławiu, kto może oddawać krew.

Malwina Sokołowska zaprasza wszystkich w imieniu Lasów Państwowych i NCK do odwiedzenia 14 grudnia wrocławskiego RCKiK i udziału w powiększaniu zasobów krwi na Dolnym Śląsku i nie tylko.

Szczególnie poszukiwani są chętni do oddawania krwi z grup tzw. minusowych, tj. A Rh-, B Rh- i 0Rh-. Jest to spowodowane stałymi, niskimi stanami zasobów tej krwi i małą ilością krwiodawców ze wspomnianych grup.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content