Dzień Małpy we wrocławskim ZOO

fot. Radio Rodzina

Bardzo aktywne, ciekawskie, inteligentne i sprytne — takie są małpy zamieszkujące wrocławskie ZOO według ich opiekunów. By umilić dzień swoich podopiecznych, pracownicy ogrodu zoologicznego zorganizowali dla nich dzień pełen urozmaiceń.

Zapytaliśmy Bartłomieja Siemieża, młodszego opiekuna z sekcji naczelnych wrocławskiego ogrodu zoologicznego, co przygotowano w ramach Dnia Małpy.

Wrocławskie ZOO zamieszkuje ponad 100 osobników, które reprezentują około 20 gatunków ssaków naczelnych. Każdy z nich ma indywidualne cechy charakteru, które można odnotować, obserwując te zwierzęta.

Enrichmenty, które zostały dzisiaj przekazane małpom z ZOO we Wrocławiu, to nie jedyne urozmaicenie, na jakie mogą liczyć.

O największym zagrożeniu dla ssaków naczelnych i formach wsparcia małp w ich naturalnym środowisku, w które angażuje się wrocławski ogród zoologiczny, opowiedziała nam Marta Gondek z Fundacji ZOO Wrocław – DODO.

Odwiedzający wrocławskie małpy podzielili się z nami wrażeniami z odwiedzin pawilonu tych ssaków.

DODO wspiera także program ratowania i ochrony gibonów. Łącznie na „małpie” projekty Fundacji udało się przekazać w tym roku ponad 24 tys. zł. 

Fundacji można pomagać cały rok. Jeśli ktoś ma ochotę przyczynić się do ratowania małp, może na przykład kupić świąteczny bon Fundacji DODO lub ufundować go osobie bliskiej na prezent.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content