Rekordowi CUdowni rodzice z KGHM

Blisko pół tysiąca dzieci przybyło w mijającym roku w rodzinach KGHM Polska Miedź S.A. Autorski program miedziowej spółki, którego celem jest promocja rodzicielstwa i wsparcie rodzin pracowników, doczekał się w tym roku aż 221 dziewczynek i 241 chłopców, w tym 10 par bliźniąt.

Blisko pół tysiąca dzieci przybyło w mijającym roku w rodzinach KGHM Polska Miedź S.A. Autorski program miedziowej spółki, którego celem jest promocja rodzicielstwa i wsparcie rodzin pracowników, doczekał się w tym roku aż 221 dziewczynek i 241 chłopców, w tym 10 par bliźniąt.

Wśród chłopców najczęściej witaliśmy: Leona, Franciszka i Jana. Dla dziewczynek najchętniej wybierane imiona to: Zuzanna, Hanna i Pola.

„CUdowni rodzice KGHM”

Program „CUdowni rodzice KGHM” został zainagurowany w 2020 roku. Od tego czasu każdy pracownik KGHM Polska Miedź S.A., któremu urodzi się dziecko otrzymuje nie tylko gratulacje ze strony firmy, ale też specjalny upominek. To wyraz docenienia przez spółkę wymagającej roli rodzica i połączenie odpowiedzialności za pracowników z troską o ich rozwój, nie tylko zawodowy.

Zestaw upominkowy dla CUdownej Mamy i CUdownego Taty zawiera: elegancką miedzianą zawieszkę, srebrny łańcuszek, kubek z miedzianym termicznym wkładem, książkę z poradami dla rodziców oraz inne drobne upominki. Od początku akcji dedykowane rodzicom upominki otrzymało już 1188 CUdownych rodziców.

 Wiele instytucji i firm przekazuje wyprawki nowonarodzonym dzieciom. Ta forma powitań na świecie ma już swoich licznych reprezentantów. Nasz program wyróżnia się na tym tle, gdyż nasza spółka docenia i zwraca uwagę także na rodziców, dla których pojawienie się dziecka w rodzinie zmienia sytuację, także zawodową nierzadko skłaniając do naturalnej reorganizacji, tak by rodzina i praca mogły iść ze sobą w zgodzie. Pracownicy KGHM wiążą się z firmą na wiele lat, a my towarzyszymy im i wspieramy na każdym kroku, szczególnie w przełomowych momentach ich życia, jakimi niewątpliwie są narodziny dziecka – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Rekordowy 2022 rok

Rodzic z KGHM, który chce otrzymać upominek powinien wysłać e-maila na adres: csr@kghm.com i umieścić w tytule słowo: „DZIECKO”. W mijającym roku do spółki wpłynęła rekordowa liczba takich zgłoszeń: aż 457. To aż o 100 zawiadomień więcej, w stosunku do roku ubiegłego. Wśród CUdownych rodziców są pracownicy wszystkich oddziałów KGHM, także rodzice dzieci adoptowanych.

KGHM dla rodzin

Wartym podkreślenia jest fakt, że miedziowa spółka angażuje się także w szereg innych inicjatyw prorodzinnych. Dzięki prowadzonej z samorządami kampanii społecznej promującej rodzicielstwo zastępcze udało się znaleźć ponad 50 nowych rodziców dla potrzebujących dzieci. Akcja realizowana jest pod nazwą: „Mie(dź) rodzinę”. Obecnie trwają szkolenia dla kolejnych kandydatów na opiekunów.

KGHM promuje też rodzicielstwo nie tylko wśród własnych pracowników, ale także wśród innych osób zatrudnionych i zamieszkałych w Zagłębiu Miedziowym. W warsztatach kompetencji rodzicielskich zorganizowanych dla załogi uczestniczy rocznie ok. 300 osób. Miedziowy gigant finansuje także projekty realizowane w szkołach na terenie woj. dolnośląskiego, z których rocznie korzysta kilka tysięcy uczniów i rodziców. Z kolei w ramach ogólnopolskiej akcji „Dwie godziny dla rodziny” KGHM organizuje konkursy i turnieje edukacyjne i sportowe dla dzieci oraz ich opiekunów.

Program „CUdowni rodzice KGHM” cieszy się popularnością nie tylko wśród pracowników spółki, ale także inspiruje inne podmioty do podejmowania podobnych inicjatyw. Od lipca 2021 r. rodzice każdego nowo narodzonego dziecka mieszkający w Głogowie otrzymują przy odbiorze aktu urodzenia prezent obejmujący: „Album małego głogowianina” oraz miedzianą zawieszkę na srebrnym łańcuszku od KGHM, na której można np. wygrawerować imię dziecka.

mat. prasowe KGHM

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content