I Powiatowy Test Wiedzy o Bezpieczeństwie „Lider Bezpieczeństwa”

Foto: mat. pras

2 grudnia 2022 r. w miejscowości Dobrzykowice w gminie Czernica miał miejsce I Powiatowy Test Wiedzy o Bezpieczeństwie „Lider Bezpieczeństwa”. Organizowany był przez Komendę Miejską Policji we Wrocławiu oraz został objęty Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Wrocławskiego.

Test odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrzykowicach, gdzie 10 szkół powiatu wrocławskiego rywalizowało ze sobą w różnego rodzaju zadaniach i testach dotyczących bezpieczeństwa, sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu.

Za przebieg wydarzenia odpowiadał przede wszystkim mł. asp. Łukasz Raczkowski, patrolowy z Wydziału Prewencji KMP we Wrocławiu. Jednostkę reprezentowali także m.in.: podinsp. Sławomir Wołk – Zastępca Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu i nadkom. Joanna Cieciorko – Naczelnik Wydziału Prewencji. Podczas rywalizacji szkół podstawowych pojawili się także: Roman Potocki – Starosta Powiatu Wrocławskiego oraz Andrzej Szawan – Wicestarosta Powiatu Wrocławskiego, Włodzimierz Chlebosz – Wójt Gminy Czernica, Marcin Golański – Sekretarz Gminy Czernica oraz Anna Włodarczyk – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrzykowicach.

– W wypadku dzieci bezpieczeństwo jest najważniejsze, szczególnie w wypadku gmin powiatu wrocławskiego, bo jak wiemy, dzisiaj powiat wrocławski bardzo dynamicznie się rozwija, na jego terenie przybywa samochodów, w związku z tym bardzo mocno my też, jako zarząd, jako powiat wrocławski, zabiegamy o to bezpieczeństwo. Dlatego też to są dobre lekcje, żeby dzieciom pokazać, rozmawiać o bezpieczeństwie. I myślę, że ta forma jest jedną z tych, które w dobrej i w dużej mierze docierają do wszystkich dzieci, które dzisiaj tutaj są. Podziękowanie dla Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu za wspólne zorganizowanie. Jest to kolejna nasza wspólna akcja, którą organizujemy w celu poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu wrocławskiego – powiedział Roman Potocki.

I miejsce w konkursie zdobyli reprezentanci ZSP z Dobrzykowic, drugie SP Jordanów Śląski, natomiast trzecie uczniowie SP w Małkowicach. Całość cieszyła się dużym zainteresowanie dzieci. Mamy nadzieję, że będzie to zachętą dla wszystkich uczniów, by poznawać zasady bezpieczeństwa oraz uczyć się jak np. zachować się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content