Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Kościół katolicki obchodzi 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Przypomina ono prawdę, że Maryja od chwili swego poczęcia była wolna od grzechu pierworodnego.

Dogmat wiary o Niepokalanym Poczęciu ogłoszono uroczyście 8 grudnia 1854 roku przez papieża Piusa IX bullą „Ineffabilis Deus”. Głosi on, że Matka Jezusa od momentu poczęcia została zachowana nie tylko od wszelkiego grzechu, którego mogłaby się dopuścić, ale również od dziedziczonego przez wszystkich ludzi grzechu pierworodnego. Stało się tak z uwagi na Boże plany względem Maryi.

Tłumaczy ks. Paweł Cembrowicz, proboszcz parafii katedralnej we Wrocławiu.

Tego dnia między godziną 12:00 a 13:00 trwa Godzina Łaski. O modlitwę prosiła Matka Boża Róża Duchowna podczas objawień we włoskim Montichiari w 1946 roku.

W orędziu Maryja zaznaczyła: „Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona”. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.

Posłuchaj całej rozmowy:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content