Rorate cœli: Adwentowa pieśń tęsknoty

W piątek 16 grudnia o 20:00 zapraszamy do wrocławskiego Kościoła Dominikanów na adwentowy koncert i śpiewanie, zatytułowanie „Rorate coeli: Adwentowa pieśń tęsknoty”. Organizatorem jest Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny.

W okresie Bożego Narodzenia śpiewamy wspólnie kolędy: w domu, w kościele, w szkole i na ulicy… A w adwencie? Czy da się lepiej wykorzystać niesamowity adwentowy repertuar i wyśpiewać wspólnie adwentową tęsknotę?

Zawołanie „rorate coeli” [czyt. rorate celi] nawiązuje do oczekiwania. Mówi o. Łukasz Miśko OP, pomysłodawca wydarzenia.

W repertuarze usłyszymy takie pieśni jak „Marana Tha”, melodie gregoriańskie czy psalmy znane ze śpiewnika „Niepojęta Trójco” – dodaje prezes ośrodka.

Do chóru i zespołu instrumentalnego – liczących prawie 50 osób! – obok zawodowych muzyków zaproszono również śpiewaków-amatorów i uczniów szkół muzycznych z Wrocławia.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, serdecznie zapraszamy. Koncert będzie transmitowany dzięki wsparciu Fundacji PZU.

A już w niedzielę 18 grudnia kolejny koncert dominikański – tym razem będzie to prapremiera oratorium o Matce Bożej Łaskawej w Sanktuarium w Krzeszowie. Autorem aranżacji jest krakowski kompozytor i dominikanin. o. Dawid Kusz OP.

Fot. dominikanie.pl

Źródło: https://wroclaw.dominikanie.pl/2022/12/01/rorate-coeli-adwentowa-piesn-tesknoty/

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content