Otwarcie nowego skrzydła Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 10 przy ul. Parkowej

fot. Radio Rodzina

Miasto rozbudowało budynek Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego  nr 10 przy ul. Parkowej. W nowej 3-kondygnacyjnej części placówki mieszczą się m.in.: 7 sal lekcyjnych wyposażonych w nowoczesne tablice multimedialne, 2 świetlice i sala do muzykoterapii  dla dzieci z niepełnosprawnościami.

– Bardzo nam zależało, aby ten ośrodek rozbudować i podnieść jego standardy, który od lat wychowuje, uczy, opiekuje się dziećmi i młodzieżą o szczególnych potrzebach edukacyjnych – mówi Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia.

– Rozbudowa naszej placówki diametralnie poprawiła jej funkcjonalność – mówi Ewa Płaksej, dyrektorka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 10 we Wrocławiu.

– Dodatkowe sale zwiększyły komfort zarówno jeżeli chodzi o prowadzenie zajęć lekcyjnych, jak i terapeutycznych – dodaje dyrektorka placówki.

W placówce uczy się ponad 200 uczniów, część dzieci objęta jest opieką nauczycielską w postaci nauczania indywidualnego. W internacie na co dzień przebywa 30 wychowanków.

– Spotkaliśmy się, aby wspólnie świętować dobro – podkreślił bp Maciej Małyga – biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej.

Foto: Radio Rodzina

– Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możemy w komfortowych warunkach edukować, a sami uczniowie mogą szlifować swoje marzenia, pasje i talenty – mówi Bartosz Nowak – Zarząd Inwestycji Miejskich.

Na nowe skrzydło ośrodka przeznaczono – 6,6 mln złotych. Na wszystkie prace remontowe w placówce od 2018 roku – ponad 11 mln złotych.

W związku z realizacją w SOSW nr 10 pilotażowego programu „Specjalistyczne Centrum Wspierania Nauczania Włączającego” – placówka ta stała się wzorcową placówka szkolnictwa specjalnego – jedną z 23 w Polsce.

Struktura SOSW nr 10 we Wrocławiu:

  • Przedszkole Specjalne nr 151
  • Szkoła Podstawowa Specjalna nr 87 
  • Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 1
  • Zespoły Rewalidacyjno-Wychowawcze

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content