Nauka angielskiego z native speakerem przez Internet

Foto: mat. pras.

Nauka języków w dzisiejszym świecie Internetu może przybrać różne formy. Największa część osób skupia się przede wszystkim na programie, który zapewnia im szkoła. W praktyce jednak nigdy nie wiadomo, jaki będzie wynik, bo pojawia się za dużo czynników, które mają wpływ na lekcje w szkole. Od nauczycieli, przez zaangażowanie do pracy w grupie, po osoby, z którymi trzeba się uczyć. Dlatego dzisiaj spory odsetek dzieci i dorosłych decyduje się na korepetycje. Wybór jest ogromny – od standardowych lekcji bezpośrednich z nauczycielami szkolnymi, przez lekcje zdalne, po angielski z native speakerem.

Szczególnie wyróżniającą się formą nauki jest właśnie ta ostatnia. Jednak ze względu na to, iż Polska nie jest najatrakcyjniejszym krajem do mieszkania dla cudzoziemców, wyszukanie odpowiedniego nauczyciela, który nauczył się swojego języka drogą naturalną, jest bardzo trudne. Na szczęście rozwój Internetu sprawia, że wszystko się zmieniło. Jeżeli ktoś skorzysta z odpowiednich narzędzi, to znalezienie native speakera staje się bardzo proste.

Dlaczego warto skorzystać z usług native speakera?

Z pewnością każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że najlepsza, najszybsza i najskuteczniejsza nauka to praktyka. Oczywiście odpowiednio poprowadzona, bo to, że ktoś wyjedzie do pracy za granicę i tam „liźnie” języka wcale nie oznacza, że zna go lepiej od kogoś, kto uczył się standardowym tokiem nauczania w Polsce. Jeśli jednak doda się do tego aspekt ukierunkowania na naukę, to efekty mogą być naprawdę widoczne.

Ze względu na to, iż native speaker poznał swój język drogą naturalną, wypowiada się, korzystając z odpowiednio bogatego zasobu słów, stosuje typowe dla użytkowników danego języka zabiegi, slang itd. W ten sposób osoba, korzystająca z jego usług, uczy się języka w formie najbardziej zbliżonej do naturalnej. Rozmówca/uczeń chłonie go w tej formie, która jest uważana za jeden z najlepszych sposobów nauki, ponieważ poznaje się go z możliwie najbardziej naturalnego źródła.

Lekcje najczęściej wyglądają jak rozmowa, co ma ogromne znaczenie, jeżeli chodzi o pewność siebie ucznia. Większość osób, które przyswoją sobie niezbędną teorię, po prostu boją się rozmawiać. Lekcje z native speakerem głównie na tym polegają, co sprawia, że ta bariera psychologiczna zostaje wyeliminowana.

W przypadku osoby, która nauczyła się danego języka i chce przekazać swoją wiedzę, sytuacja jest nieco inna. Jej słownictwo, sposób tworzenia zdań oraz maniera rozmowy będzie bardziej podręcznikowa, a nie naturalna. Owszem, wszystko jest poprawne – często nawet bardziej niż u native speakerów, ale nie ma w tym tej swobody, która charakteryzuje wszystkie osoby naturalnie przyswajające sobie dany język.

Jak mogę wyszukać odpowiedniego nauczyciela native speakera?

Dostępność nauczycieli języka angielskiego już od jakiegoś czasu staje się coraz niższa. To wszystko ma przełożenie także na cenę. Zgodnie z ogólnymi prawami rynku – jeżeli popyt jest większy niż podaż, to trzeba więcej zapłacić. Do tego dochodzi bardzo duża inflacja… Na szczęście są narzędzia, które pozwalają na ominięcie tych problemów.

Mowa o internetowym serwisie do korepetycji online, który zrzesza nauczycieli pochodzących z całego świata. To nawet kilkadziesiąt tysięcy lektorów, którzy nauczają między innymi w języku:

  • polskim,
  • angielskim,
  • hiszpańskim,
  • włoskim,
  • chińskim,
  • niemieckim.

Wystarczy przejść do odpowiedniej kategorii nauczania języka i dokonać wyboru. Zastosowane filtry zawierają opcję wyszukania native speakera. Następnie pozostaje już tylko dogadać się w sprawie nauki i można zaczynać. W tym przypadku nauczanie zdalne w żadnym stopniu niczego nie ogranicza, ponieważ polega przede wszystkim na bezpośrednim komunikowaniu, czyli po prostu rozmowie.

Lekcje z native speakerem jako uzupełnienie klasycznego toku nauczania

Jakość lekcji w polskich szkołach regularnie się poprawia. Od czasu do czasu pojawiają się wzmianki świadczące o stałym podnoszeniu poziomu nauczania. Dlatego nie należy lekceważyć polskich szkół. Lekcje z native speakerem mogą być doskonałym uzupełnieniem programu nauczania. W szkole uczeń dowiaduje się pełnej teorii, uczy słownictwa i składania zdań, a następnie szlifuje wszystko na zajęciach z native speakerem, który postara się to wszystko złożyć w całość.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content