Świeca, która tworzy polską Wigilię

Ks. Marcin Iżycki, Caritas Polska / Fot. Episkopat News

Po raz 29. zainaugurowano w Polsce Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Pozyskane dzięki akcji środki będą przeznaczone na pomoc najmłodszym w Polsce oraz za granicą. Wydarzeniu towarzyszy hasło „Świeca, która tworzy polską Wigilię”.

W tym roku Caritas przygotowała 2 mln świec, które zapłoną na świątecznych stołach. Ich dystrybucja odbywać się będzie w diecezjach. Mówi Dyrektor Caritas Polska, ks. Marcin Iżycki.

Pozyskane podczas akcji fundusze umożliwią finansowanie działań dla najuboższych dzieci. To m.in. zapewnienie dzieciom wakacyjnego wypoczynku, posiłków, a także zajęć edukacyjnych w świetlicach oraz wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu.

– Znaczenie tej Wigilijnej świecy ma niezwykłą wartość, bo pomagamy tym, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. – Tłumaczy Wanda Falk z Diakonii Polskiej.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, zapoczątkowane w 1994 r. na zebraniu dyrektorów Caritas diecezjalnych w Rusinowicach, to jedna z najstarszych akcji Caritas. Połączone jest z rozprowadzaniem w czasie Adwentu Świecy Caritas, która stała się rozpoznawalnym symbolem polskiej Wigilii.

Fot. Caritas Polska

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content