Nadchodzą Święta – czas pomyśleć o prezentach!

Foto: materiał partnera

Wielkimi krokami zbliża się Boże Narodzenie, a wraz z nim prawdziwa „świąteczna gorączka”. Gwiazdka to przecież magiczny czas, zwłaszcza dla naszych pociech. Klimat, radość, wolne od szkoły, no i oczywiście prezenty! No właśnie… Czy macie już pomysł, co kupicie dzieciakom pod choinkę? Przygotowaliśmy dla Ciebie trzy propozycje, które z roku na rok zyskują coraz większą popularność i zapowiada się na to, że tym razem będzie podobnie.

Doładowania, punkty i karty prepaid

Nie chcemy oceniać, czy tzw. karty prepaid lub wszelkiego rodzaju doładowania do gier i aplikacji są dobrym rozwiązaniem czy też nie. Prawda jest jednak taka, że z roku na rok są one coraz częstszym wyborem rodziców, szukających prezentu pod choinkę dla swych pociech. Nie ma co się dziwić – powszechny dostęp do internetu, liczne elektroniczne urządzenia, płatne abonamenty i subskrypcje, streamingi czy mikropłatności w różnego rodzaju grach video, to tylko przykłady, gdzie takie karty są niezwykle przydatne.

Karty, na których jest konkretna kwota lub okres abonamentu czy subskrypcji możemy znaleźć w wielu sklepach z elektroniką, prasą, książkami czy gadżetami. Są one estetyczne, a często także ładnie ozdobione, tak by na pierwszy rzut oka wyglądały, jak fantastyczny prezent. Jeśli zatem szukasz pomysłu na podarunek dla swojego dziecka, taka karta prepaid może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, jeśli oczywiście maluch lubi gry video lub inne „elektroniczne aktywności”.

Przebranie z ulubionej bajki

Stroje dla dzieci od kilku lat przeżywają znaczący wzrost popularności. Na rynku pojawia się coraz więcej sklepów z najróżniejszymi, kolorowymi, bajkowymi przebraniami. Rodzice nie kupują już strojów jedynie z okazji karnawału czy w okresie Halloween, odkrywają, że przebrania dla dzieci nadają się również do codziennej zabawy. Mało tego – często wygrywają one ze zwykłymi, tradycyjnymi zabawkami. Wynika to z faktu, że wcielanie się w ulubionego bohatera bardzo mocno pobudza dziecięcą kreatywność i jest w stanie zaktywizować naszą pociechę i zapewnić jej długie godziny prawdziwej, bajkowej zabawy. 

Cóż się dziwić! Dzieci przecież uwielbiają bajkowe przebrania. Jeśli w ciągu jednej chwili możesz stać się swoim ulubionym bohaterem z kreskówki, komiksu czy filmu, to zabawa staje się jeszcze bardziej niesamowita. Warto zatem zapytać nasze dziecko, jaka postać jest jego ulubioną i poszukać w internecie lub sklepach z zabawkami ciekawych strojów. 

Rodzinne planszówki

Planszówki są nieśmiertelne! A w ostatnim czasie przezywają niemal drugą młodość. W Polsce istnieje ponad 60 wydawców gier planszowych, którzy wydają co roku niemal 500 tytułów. Jest zatem w czym wybierać, tak by dopasować grę do zainteresowań i wieku dziecka.

Wzrost popularności gier planszowych to bez wątpienia zasługa coraz bardziej kreatywnych pomysłów ich twórców oraz różnorodnej i ciekawej oferty dostępnej na rynku. Planszówki często są wydane w bardzo ładny sposób i zwracają na siebie uwagę na sklepowych półkach. Najważniejsze są jednak ich walory rozrywkowe, a także edukacyjne czy integracyjne. Do gry może usiąść zarówno cała rodzina, jak i duża grupa znajomych i wszyscy na pewno będą bawić się wyśmienicie. Istnieją też takie tytuły, w które nasze dziecko będzie mogło pograć samemu i bawić się przy tym równie dobrze.

Zarówno karty przedpłacone, przebrania dla dzieci jak i różnorodne gry planszowe pojawiają się pod choinką coraz częściej z każdym kolejnym rokiem. Tradycyjne zabawki nieco tracą na popularności, ale nas to zbytnio nie dziwi – w tych czasach dzieci mają nieco inne potrzeby niż my, gdy byliśmy maluchami. Warto zatem nadążać za obecnymi trendami i wybierać dla dziecka te podarunki, które będą dla niego najlepsze.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content