Przypominamy — zostały ostatnie dni na złożenie wniosku o świadczenie „Dobry Start”

fot. Pexels

Rodzice uczniów w wieku do 20 lat, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami do 24 lat, mogą otrzymać 300 zł na każde dziecko. Pieniądze mogą być przeznaczone na zakup podręczników, zeszytów czy sprzętów potrzebnych dzieciom do nauki. Osoby, które do tej pory zwlekały z wysłaniem wniosku o tzw. 300 plus, powinny się pospieszyć. Termin upływa wraz z końcem listopada.

Założenia programu przypomniała Iwona Kowalska-Matis, regionalny  rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Rzecznik prasowy dolnośląskiego ZUS-u podkreśla, że wniosek może zostać wypełniony w formie elektronicznej, bez wychodzenia z domu.

Tegoroczna edycja programu „Dobry Start” przyciągnęła większą ilość zainteresowanych nim rodziców, co skutkowało zdecydowanie większą ilością wniosków o ustalenie prawa do świadczenia, które ma do rozpatrzenia Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Co ważne, wnioskować można bez względu na wysokość dochodów. Pieniądze z „Dobrego startu” przyznaje i wypłaca ZUS na konto bankowe wskazane w formularzu przez wnioskującego. Do tej pory złożono 246 555 wniosków na 336 776 dzieci, dla porównania w zeszłym roku było to 225 613 dostarczonych formularzy na 308 199.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content