Płomień Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom

fot. Radio Rodzina

W Klubowym Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży przy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, metropolita wrocławski ks. abp Józef Kupny, zapalił pierwszą w tym roku świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zapalenie świecy zainaugurowało tegoroczną edycję akcji niosącej pomoc najmłodszym.

Zapytaliśmy ks. abp. Józefa Kupnego o znaczenie akcji prowadzonej przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Metropolita wrocławski jest wdzięczny mediom za ich inicjatywę w nagłaśnianiu działań Caritas. Poprosiliśmy o podzielenie się opinią nt. tego, czy społeczeństwo jest świadome pełnego zakresu pomocy, jaką oferuje Caritas swoim podopiecznym.

Paląca się świeca Caritas to w wielu domach już stały element tradycji okresu Adwentu i Bożego Narodzenia. Historię świec przybliżył Paweł Trawka, rzecznik prasowy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Klubowe Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży gdzie dokonano symbolicznego zapalenia świecy, to jedno z miejsc, w których Caritas zapewnia realne wsparcie dla dzieci i młodzieży. O miejscu opowiedziała nam Anna Wawrowska-Drozd, wychowawca placówki.

Dzieci z Klubowego Centrum Aktywności podzieliły się z nami informacjami nt. przygotowywanych dzisiaj pierników i tego, jak spędzają czas w placówce.

Część środków ze sprzedaży świec zostanie przeznaczone na ogólnoświatowe dzieła Cartias, tłumaczy Paweł Trawka.

Już od 29 lat świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom goszczą na naszych stołach. Wszystkie osoby, które zdecydują się na udział w akcji, swoją świecę mogą kupić już od najbliższej niedzieli w swojej parafii.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content