Konfederacja przeciwna planom podwyżki podatku VAT na energię elektryczną, nawozy i paliwo

fot. Radio Rodzina

Politycy Konfederacji zwracają uwagę, że ich ugrupowanie nie sprzeciwiało się wprowadzeniu czasowych obniżek podatków, które wprowadzono jako element tarczy antykryzysowej. W związku z końcem funkcjonowania tarczy w obecnej formie, są przeciwni zbyt szybkiemu ich zdaniem, powrotowi wyższych stawek VAT.

Przedstawiciele Konfederacji podkreślają, że w ich opinii, podjęta przez PiS decyzja o zastosowaniu się do wytycznych Unii Europejskiej dotyczących konieczności powrotu do wyższych stawek VAT, jest błędem. Prezes Zarządu Okręgu Wrocławskiego Partii KORWiN, Paweł Przystawa, skrytykował działania polityków Prawa i Sprawiedliwości.

– Jesteśmy zwolennikiem tego, żeby to Polacy sami decydowali o tym, na co wydają — mówi Dariusz Szumiło, prezes Regionu Dolnośląskiego partii KORWiN.

Zdaniem posła na Sejm RP, Janusza Korwin-Mikkego, podpisanie Traktatu Lizbońskiego pozbawiło Polskę suwerenności.

Janusz Korwin-Mikke zaznacza, że partia KORWiN chciałaby dokonać w Polsce podobnej reformy gospodarczej, jaka miała miejsce w Chinach.

Obniżone stawki VAT obowiązywały od lutego 2022. Przywrócenie ich pierwotnej wysokości zaplanowane jest od początku przyszłego roku. Zmiany nie obejmą jedynie VAT-u na żywność, który pozostanie na poziomie 0%.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content