KOGENERACJA mecenasem warsztatów wokalnych w Siechnicach

fot. Radio Rodzina

Koncert finałowy projektu „Ciepłe myśli – ciepłe dźwięki” – którego mecenasem jest Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE – odbędzie się 25 listopada. 16 uczestników warsztatów wokalnych zaprezentuje się w popularnym polskim repertuarze.

Projekt wystartował na początku października. Centrum Kultury w Siechnicach poszukiwało ludzi z pasją do śpiewania. Casting skierowany był do  dzieci, młodzieży, jak i dorosłych oraz seniorów, a kandydaci nie musieli posiadać profesjonalnego przygotowania muzycznego.  Ostatecznie do udziału w warsztatach wokalnych i koncercie finałowym zakwalifikowało się 16 osób w wieku od 8 do 70 lat. Dla wielu z nich wspólne śpiewanie okazało się przygodą życia. Mecenasem całego wydarzenia jest KOGENERACJA.

– Siechnice są dla nas szczególnym miejscem, realizujemy tutaj naszą największą inwestycję. Budujemy nowoczesną elektrociepłownię, która zaspokoi zapotrzebowanie na ciepło i energię elektryczną gminy Siechnice, okolicznych miejscowości i znacznej część aglomeracji wrocławskiej – mówi Andrzej Jedut, prezes zarządu KOGENERACJI. –  Chętnie angażujemy się w projekty ważne dla mieszkańców Siechnic, aby wspierać ich w integracji i budowaniu więzi społecznych. Wierzę, że koncert „Ciepłe myśli – ciepłe dźwięki” wywoła wiele pozytywnych emocji.

Jak podkreśla Anna Szul – odpowiadająca za stronę wokalną całego przedsięwzięcia – główną ideą naszych warsztatów jest muzyczna integracja międzypokoleniowa, dzięki muzyce chcemy wygenerować ciepło pomiędzy członkami naszej lokalnej społeczności.

– Ten projekt to moje drugie życie. Otworzył mi drogę do spełniania swoich marzeń i akceptacji siebie. Żyję tym projektem i codziennie rano budzę się z piosenką na ustach – opowiada Marta Rewus-Stańkowska.

– Mogę tutaj pokazać siebie, swoje możliwości wokalne, przekazać wiele emocji i zaśpiewać wspaniałe polskie utwory razem z grupą fantastycznych ludzi. Dziękuję za możliwość wzięcia udziału w takim muzycznym projekcie i pamiętajcie, że muzyka łączy ludzi – dodaje Cezary Szczeciński.  

Przed siechnickimi wokalistami jeszcze próby estradowe, a następnie koncert finałowy „Ciepłe myśli – ciepłe dźwięki”, który odbędzie się 25 listopada o godzinie 18.00 w Centrum Kultury w Siechnicach. Publiczność usłyszy na nim polskie piosenki, zarówno te najnowsze, jak i znacznie starsze w nowych aranżacjach. Na scenie pojawią się duety i tercety, a niektórzy wykonawcy będą akompaniować sobie na gitarach. Za kierownictwo artystyczne projektu odpowiada Waldemar Maszyński, kompozytor i producent muzyczny, mieszkający w Siechnicach. Warsztaty prowadziła Anna Szul. Wstęp na koncert finałowy jest bezpłatny.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content