Reprezentacja Polski zaczyna zmagania na mundialu w Katarze

fot. Radio Rodzina

22 listopada o godzinie 17:00, reprezentacja Polski wyjdzie na murawę w meczu z Meksykiem. Będzie to pierwszy mecz naszej kadry w Pucharze Świata 2022. W dzisiejszym „Porannym Gościu” Radia Rodzina rozmawialiśmy z red. Patrykiem Załęcznym m.in. o naszej drużynie i jej dzisiejszych przeciwnikach.

Zapytaliśmy Patryka Załęcznego, twórcę portalu Wrocławski Sport oraz spikera PZPN, czy po historycznej przegranej drużyny gospodarzy, możemy liczyć na historyczną wygraną kadry Polski.

Drużyna Meksyku nie jest przeciwnikiem, którego powinniśmy bagatelizować. W przypadku naszego zespołu to Krystian Bielik jest tym, kto powinien dostać szansę wykazania się w roli defensywnego pomocnika i wsparcia reprezentacji w zmaganiach z rywalem. Mówi Patryk Załęczny.

Styl gry będzie zależeć przede wszystkim od tego, jakie warunki zostaną postawione naszym kadrowiczom przez reprezentację Meksyku. Stosunkowo toporna gra w meczu z Chile może być jedynie zasłoną przed zmaganiami na mundialu.

Tegoroczna edycja Pucharu Świata przyniosła zmiany związane z samą rozgrywką. Nasz rozmówca wskazał, które z nich powinny zostać szczególnie odnotowane.

– Jeśli dzisiaj do 30 minuty meczu nie stracimy bramki z Meksykiem, stawiałbym 2 do 1. – mówi Patryk Załęczny.

Początek meczu na stadionie w Dausze, w którym zmierzą się Polacy i Meksykanie już dziś o 17:00. Trochę wcześniej, bo o godzinie 11:00 rozpocznie się rywalizacja Argentyny z Arabią Saudyjska, które podobnie jak nasza reprezentacja, należą do grupy C.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content