Premiera płyty „Bez okazji” z piosenkami o Polsce ks. Bartłomieja Kota

fot. Radio Rodzina

„Choć jesteś pełna ułańskich fantazji, jubileuszów, rocznic, obchodów śpiewam o tobie bez żadnej okazji, śpiewam o tobie bez żadnych powodów”. 24 listopada w Starym Klasztorze odbędzie się premiera najnowszej płyty ks. Bartłomieja Kota. Usłyszymy nowe piosenki patriotyczne oraz utwory o Wrocławiu.

Tak jak ktoś kocha i przynosi bez okazji komuś kwiaty, tak można sobie pośpiewać o Polsce, bez okazji – tłumaczy ks. Kot.

Miłość do ojczyzny można wyrażać na wiele sposobów. Ks. Kot „komplementuje” Polskę, także, zwracając się do niej wprost – „Jesteś w moim typie, Polsko, mam wielką słabość do twojej urody”. – To moje osobiste wspomnienie o tym, jak się uczyłem Polski, jak jej doświadczałem w dzieciństwie – zaznacza ks. Bartek.

Ks. Kot zachwyca się także polszczyzną, której przy tworzeniu piosenek o Polsce, musiał się trochę douczyć. „Słowa twe dla mnie są jak kąski, końcówki twoich zdrobnień śliczne, i chciałbym tworzyć z tobą związki, najlepiej frazeologiczne” – słyszymy w piosence pt. Polszczyzna.

Na premierę płyty „Bez okazji” w Starym Klasztorze w Sali Witrażowej zapraszamy 24 listopada o godz. 18:00.

Posłuchaj całej rozmowy:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content