Nowa karetka dla szpitala im. Marciniaka

mat. pras.

Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej otrzymał w listopadzie nowy ambulans specjalistyczny „S”.

Całkowity koszt karetki to 620 tys. zł – a dofinansowanie w wysokości 520 tys. zł – pochodzi z środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Nowa karetka wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, pozwala transportować pacjentów, szczególnie tych w stanach zagrożenia życia w komfortowych i bezpiecznych warunkach.

Wiktor Kawałko, z-ca lekarza kierującego Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym w szpitalu im. Marciniaka:

– To bardzo dobry i potrzebny nabytek. Karetka, potocznie nazywana „eską” na pewno usprawni pracę naszego oddziału i ruch pacjentów, a zwłaszcza przekazywanie chorych do innych placówek medycznych, ośrodków opieki oraz do domu. Do tej pory Szpitalny Oddział Ratunkowy nie dysponował własnym transportem. Pozyskanie ambulansu specjalistycznego zwiększy zakres usług medycznych szpitala.

Jarosław Obremski, wojewoda dolnośląski: – Bardzo się cieszę, że szpital im. Marciniaka otrzymał nową specjalistyczną karetkę „S” z najnowocześniejszym sprzętem medycznym. Było to możliwe dzięki dużemu dofinansowaniu ze środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Szpital im. Marciniaka to jedna z kluczowych placówek medycznych na mapie naszego województwa i jako jeden z czterech szpitali we Wrocławiu posiada oddział ratunkowy SOR, gdzie pacjenci mogą uzyskać pomoc w stanach nagłego zagrożenia zdrowotnego. Tym bardziej, nowy ambulans to niezbędna inwestycja w bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska.

Niech jak najszybciej rusza w drogę, niosąc pomoc wszystkim pacjentom!

mat. pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content