XVIII Dolnośląski Konkurs Literacki „My Polacy, My Dolnoślązacy”

fot. Zespół Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu

Jeszcze tylko do 15 listopada młodzi pisarze mogą wysyłać swoje prace literackie, które zmierzą się w kolejnej edycji konkursu literackiego organizowanego przez Liceum Salezjańskie we Wrocławiu w Zespole Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu oraz wrocławską Redakcję Gościa Niedzielnego, pod patronatem Radia Rodzina. 

Tegoroczna edycja to tak naprawdę osiągnięcie pełnoletności przez wspomniane przedsięwzięcie. Przewodnicząca jury — Elżbieta Warulik, opowiedziała nam o początkach swojej przygody z Konkursem.

– Przed uczestnikami konkursu postawiono niełatwe zadania, wymagające pewnego stopnia dojrzałości myślenia. – podkreśla przewodnicząca zespołu jury. Jak brzmią tematy, które stanowią zadanie konkursowe?

Zapytaliśmy o to, jakie kryteria są brane pod uwagę w procesie oceniania poszczególnych prac.

Każdy konkurs związany jest z nagrodami dla laureatów. W XVIII Dolnośląskim Konkursie Literackim najlepsi młodzi literaci będą mogli liczyć na otrzymanie naprawdę wartościowych nagród.

Elżbieta Warulik zdradziła nam, czego możemy życzyć uczestnikom i osobom oceniającym nadesłane prace.

Uczniowie szkół średnich i podstawowych, którzy chcą wziąć udział w konkursie, powinni wysłać swoje prace przez dedykowany formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest pod linkiem: https://www.zlote-pioro.pl/ . Czas na nadsyłanie swojej twórczości upływa 15 listopada.

fot. Zespół Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content