Nowy diecezjalny duszpasterz młodzieży

Fot. Maciej Rajfur / Gość Wrocławski

Abp Józef Kupny powołał nowego duszpasterza młodzieży w archidiecezji wrocławskiej. Został nim ks. Piotr Rozpędowski. Na stanowisku zastąpił dotychczasowego duszpasterza, ks. Zbyszka Kowala.

Nowy duszpasterz był do tej pory wikariuszem w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia we Wrocławiu. Związany jest także z Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Henrykowie. Od niedawna pełni rolę koordynatora przygotowań w Archidiecezji Wrocławskiej do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Wydarzenie odbędzie się 1-6 sierpnia 2023 r.

Ks. Piotr Rozpędowski ukończył Wydział Teologii w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie obronił pracę doktorską pt. „Kościół wspólnotą osób wierzących w percepcji młodzieży. Studium teologiczno-pastoralne na podstawie badań maturzystów archidiecezji wrocławskiej”.

Kapłan zapowiada spotkania z młodzieżą i nowe inicjatywy, zwłaszcza jeśli chodzi o koordynację wydarzeń na poziomie diecezji. Niebawem, w niedzielę 20 listopada, odbędzie się 37. Światowy Dzień Młodzieży w naszej archidiecezji. Gościć go będą: Wrocław, Oława i Wołów.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content