W czasie Wszystkich Świętych, nie wszyscy są święci

Źródło: pixabay.com

Gonitwa po cmentarzach z myślą, by uporządkować groby najbliższych i chęć wyboru jak najładniejszych ozdób, mogą uśpić naszą czujność. Nawet chwilowe odwrócenie wzroku od torebki lub płaszcza może spowodować, że staniemy się łatwym celem dla przestępców. Policja przypomina, by w okresie poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych nie odsuwać swojego bezpieczeństwa na dalszy plan.

– Zdarzają się kolejne osoby, które niestety, zapatrzone w sprzątanie, być może rozkojarzone, one zapominają o tym, że rzeczy osobiste i wartościowe trzeba trzymać przy sobie — mówi podkomisarz Wojciech Jabłoński, z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Jeżeli wybieramy się w podróż na cmentarz i decydujemy się na wybranie komunikacji zbiorowej jako środka transportu, nie powinniśmy zapominać o bezpieczeństwie w autobusie lub tramwaju. Na bezpieczeństwo w komunikacji miejskiej zwrócił uwagę Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

O tym jak zadbać o swoje bezpieczeństwo, powiedziała nam asp. Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

W celu skutecznego zaplanowania swojej podróży zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat zmian w ruchu drogowym i komunikacji zbiorowej we Wrocławiu. Materiał na ten temat dostępny jest pod linkiem: https://www.radiorodzina.pl/2022/10/24/bezpieczenstwo-i-zmiany-we-wroclawskim-ruchu-drogowym-w-zwiazku-z-dniem-wszystkich-swietych/ .

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content