Zakończył się III Konkursu Wiedzy o Powiecie Wrocławskim!

fot. Starostwo Powiatowe we Wrocławiu

W turnieju „Co wiecie o wrocławskim powiecie” zorganizowanym pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Wrocławskiego, uczestniczyły reprezentacje 13 powiatowych szkół podstawowych.

W pierwszej części konkursu każda z drużyn pisała test eliminacyjny, sprawdzający wiadomości na temat walorów turystycznych, przyrodniczych, historii, zagadnień społecznych i gospodarczych powiatu wrocławskiego oraz wiedzę na temat kompetencji, organizacji i organów władz samorządowych Powiatu. W drugim etapie zawodnicy pracowali na zwycięstwo swojej drużyny rozwiązując zagadki, pracując z mapą oraz pisząc wiersze – rymowanki, na temat swoich gmin i ich walorów!

Gratuluję wszystkim uczestnikom i opiekunom. Po raz kolejnych udowadniacie, że macie naprawdę ogromną wiedzę na temat Powiatu Wrocławskiego i bardzo mnie to cieszy. Zwycięską drużynę zapraszam do siebie, gdzie zobaczycie jak wygląda praca poszczególnych Wydziałów, Zarządu i Starosty – powiedział Roman Potocki.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze – laureaci I miejsca – drużyna z SP Jordanów Śląski spędziła jeden dzień ze Starostą, podczas którego mogła przyjrzeć się jego obowiązkom oraz pracy urzędników Starostwa. Nagrodą dla wszystkich finalistów etapu powiatowego konkursu ponadto była wycieczka po atrakcjach Powiatu Wrocławskiego, w tym przelot w tunelu aerodynamicznym, wycieczka do Izby Regionalnej w Kątach Wrocławskich oraz na „święte schody” do Kościoła w Sośnicy, gdzie dzieci miały możliwość posłuchania niezwykle ciekawego wykładu ks. Mieczysława Koguta.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content