Komfortowe ubrania dla dziewczynek – jakie ciuchy powinny zainteresować rodziców?

fot. Radio Rodzina

Jakie ubranka dla dziewczynek powinny zwrócić uwagę? Co warto kupić, by zapewnić dziecku komfort? Podpowiadamy, co zrobić, by zakupy były szybkie, przyjemne i udane.

Dziewczynki już od małego lubią się stroić i decydować, w co się ubrać. Rodzice powinni im to umożliwiać, jednak czasami takie dziewczęce strojenie może trwać bardzo długo. Nie zawsze jest jednak na nie czas. Doskonale znamy sytuacje, kiedy spieszymy się z dzieckiem do przedszkola, a proces porannego ubierania zdaje się nie mieć końca. Warto więc przemyśleć zawartość szafy i wybierać praktyczne ubrania dla dziewczynek, które ułatwią szybkie stylizacje.

Gładkie ubrania dziewczęce łatwo ze sobą zestawiać

Zauważyliście już, że ubranka dla dziewczynek w jednolitych kolorach dziecko nosi częściej? Dzięki temu, że są pozbawione wzorów i nadruków dużo łatwiej zestawiać je z pozostałymi ciuchami. Jest to duże ułatwienie przy porannym ubieraniu. Dodatkowo gładkie ubrania są ponadczasowe i nie wychodzą z mody tak szybko, jak ulubione bajki. Ubranka z ich bohaterami może i są bardzo pożądane przez dzieci, ale równie szybko mogą się znudzić. Dzieci mają zmienny gust i to, co dziś jest na topie, jutro może okazać się już nieaktualne. Przy gładkich ubrankach taki problem nie istnieje.

Ubrania dla dziewczynek, które zapewnią wygodę

Przy wyborze ubrań dziecięcych najważniejsze powinno być, by ubranie zapewniło dziecku komfortowe samopoczucie. Strój musi być wygodny, aby tak się stało, warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które będą miały na to wpływ:

  • materiał wykonania. Najlepsze dla dzieci są materiały naturalne, dziecięca skóra jest bowiem bardzo wymagająca. Materiały powinny być miękkie i delikatne, a także przewiewne. W wielu przypadkach jednak nie musi być to surowiec w 100% naturalny, niewielka domieszka innych surowców często poprawia właściwości materiału, sprawiając, że zyskuje on pożądane cechy.
  • bezpieczeństwo. Podczas wyboru ubrań dla dziewczynek warto zwrócić uwagę na certyfikaty jakości, które posiada materiał. Będą one potwierdzeniem, że ubranko jest bezpieczne.
  • odpowiedni projekt. Dzieci potrzebują ciuchów, które będą uwzględniały ich zachowania. Szalone zabawy i dzień w szkole czy przedszkolu. Dobre ubranie będzie zawsze odpowiednie. Przemyślane fasony uwzględniają dziecięce potrzeby, posiadają praktyczne kieszonki czy kaptury, a także są dopasowane do wieku. Młodsze dzieci potrzebują bowiem prostych rozwiązań, które ułatwiają ubieranie, starsze natomiast stawiają na wygodę ruchu w każdej sytuacji.

Sukienka czy spodnie? Ciuchy dopasowane do potrzeb

Ubrania dla dziewczynek to zarówno ładne sukieneczki, jak i proste spodnie dresowe. To, czy dziewczynka nosi sukienki, spódniczki czy spodnie powinno być podyktowane przede wszystkim jej preferencjami. Nie każda bowiem lubi spódnice i na odwrót, niektóre wolą spodnie od sukienek. Dziecko powinno mieć pełną swobodę w tym zakresie. Choć wiele małych dziewczynek uwielbia sukienki, które pozwalają na swobodne kręcenie się, to nawet na uroczystości np. szkolne czy przedszkolne okazje mogą zakładać spodnie. Nie powinno się zmuszać dziecka do zakładania garderoby, której nie lubi.

Kolorowe ubrania dziewczęce na każdy wiek

Kolor potrafi nadać ubraniom odmiennego charakteru. Dzieci bardzo lubią kolorowe ubrania, dlatego warto wybierać właśnie takie modele. Maluchom z pewnością będzie przyjemnie w ubraniu w ulubionym kolorze i będzie je zakładał z przyjemnością. Ubrania w oryginalnych kolorach pozwalają dzieciom się wyróżnić, energetyczne barwy przydadzą się w pochmurne dni. Dziewczynki kochają nie tylko różowy, warto, by w ich szafie znalazły się różnorodne barwy. Duży wybór kolorów ubrań dla dziewczynek można znaleźć w sklepie MyBasic. Każda dziewczynka, duża i mała znajdzie tam swoje ulubione kolory i fasony.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content