Kasztany nie tylko dla dzików

fot. Szkoła Podstawowa nr 84 we Wrocławiu

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci już kolejny rok prowadzi zbiórkę kasztanów, by móc pomagać chorym dzieciom. Do akcji przyłączyło się prawie 100 przedszkoli i szkół z Wrocławia. Inicjatywa „Kasztanki dla Hospicjum” potrwa do 31 października.

Uzbierane kilkadziesiąt ton owoców kasztanowca to kilkadziesiąt tysięcy złotych na potrzeby podopiecznych Fundacji. O samej akcji opowiedziała Balbina Bujak, koordynatorka wolontariatu z Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Okazuje się, że kasztany to wartościowy surowiec dla firm farmaceutycznych.

Uczniowie wrocławskich placówek edukacyjnych wykazują dużą inicjatywą w zakresie zbiórki. Mówi Danuta Niepołońska, opiekunka szkolnego wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 84 we Wrocławiu.

W ubiegłorocznej edycji akcji wzięło udział 220 przedszkoli, szkół i firm z Wrocławia i Dolnego Śląska. Zebrano 40 ton kasztanów, których wartość wyniosła ponad 20 000 złotych. Kasztany można przynosić do Szkoły Podstawowej nr 84 przy ul. Górnickiego we Wrocławiu od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-15.00. Do przynoszenia kasztanów zapraszane są nie tylko osoby prywatne, ale też firmy i instytucje.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content