Startuje kampania społeczna dla osób będących w kryzysie psychicznym

fot. Radio Rodzina

ZNIKAM – GUBIĘ SIĘ – TRACĘ – UCIEKAM – pod tą nazwą ruszyła kampania społeczna na temat potrzeb osób z niepełnosprawnością psychiczną. Kampania ma za zadanie zwiększyć świadomość wrocławian na temat profilaktyki psychicznej, miejsc uzyskania pomocy oraz savoir-vivre’u wobec osób będących w kryzysie psychicznym. Przed nami prelekcje dla młodzieży i seniorów, wywiady i warsztaty oraz spotkania. Przy ul. Świdnickiej można oglądać wystawę poświęconą kampanii.


 – Zależy nam na tym, aby Wrocławianie i Wrocławianki poznali oraz utrwalili podstawowe zasady savoir-vivre’u wobec osób z niepełnosprawnościami psychicznymi – mówi Beata Hernik-Janiszewska, członek zarządu Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

– Kampania złożona jest z kilku elementów – dodaje Beata Hernik-Janiszewska.

– Najważniejszym elementem tej kampanii jest to, że tworzą ją osoby z niepełnosprawnościami lub ich najbliższe otoczenie – mówi Andrzej Mańkowski, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu.

– Stawiamy kolejny krok w budowaniu naszej wrażliwości – Dominik Golema, Dyrektor Biura Wrocław Bez Barier.

Celem kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej postrzegania zdrowia psychicznego. Priorytetem jest wzrost poziomu akceptacji i zrozumienia dla osób w kryzysie psychicznym, a także przekazanie wiedzy na temat odpowiednich reakcji oraz wskazania konkretnych miejsc pomocy dla osób ze szczególnymi potrzebami psychicznymi.

Kampania ZNIKAM-GUBIĘ SIĘ-TRACĘ-UCIEKAM
jest efektem spotkań wrocławskiej Grupy Branżowej ds. Osób z Niepełnosprawnościami i Dostępności. Grupa branżowa powstała w listopadzie 2018 roku i tworzy ją ponad 30 wrocławskich organizacji pozarządowych, instytucji samorządowych oraz grono ekspertów i ekspertek z obszaru szeroko rozumianej niepełnosprawności i dostępności. W imieniu grupy branżowej za kampanię odpowiadają: Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych oraz Federacja Kibiców Niepełnosprawnych. Zadanie jest współfinansowane ze środków PFRON będących w dyspozycji MOPS Wrocław i są zlecone przez Gminę Wrocław.


ZNIKAM-GUBIĘ SIĘ-TRACĘ-UCIEKAM to kontynuacja zeszłorocznej kampanii dedykowanej osobom ze szczególnymi potrzebami pod nazwą „Niepełnosprawność. Niewidzialność? To ja!”.
Lista placówek, które zapewniają wsparcie osobom w kryzysie psychicznymwww.wroclaw.pl „Miejsca pomocy medycznej i wsparcia środowiskowego dla osób z doświadczeniem choroby psychicznej oraz ich rodzin/opiekunów.”

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content