Sen Karela, Czarny Deszcz i Kwiaciarki, czyli „Muzyczne spacery po Wrocławiu” ks. Bartłomieja Kota

wroclaw.pl

10 rozmów w sześciu 20-minutowych odcinkach przeplatanych piosenkami z płyty „Wrocławskie Spacery” ks. Bartłomieja Kota to efekt jego spacerów z mikrofonem po ulubionych miejscach w stolicy Dolnego Śląska.

Ks. Kot odwiedza m.in. klub Pieśniarze czy Odra Centrum dokąd zaprowadzi nas piosenka „Spacer nad Odrą”. Posłuchamy rozmowy z Beatą Stankiewicz-Szczerbik, autorką witraży kościele św. Macieja. O tym jak wyglądały pierwsze tramwaje opowie pasjonat transportu miejskiego we Wrocławiu Tomasz Sielicki. „Sen Karela” skłoni do rozmyślań o wojnie piwnej, o której opowie Juliusz Woźny z Centrum Historii Zajezdnia. O wrocławskich markach kawy – Czarnym Deszczu i Fidze ks. Bartek rozmawia z: baristą Filipem Kucharczykiem oraz Adamem Przybyłkiem, z centrum szkoleniowego Czarnego Deszczu przy ul. Tragutta. Opowieściom Pani Feliksy, która od ponad 52 lat prowadzi stoisko z kwiatami przy pl. Solnym towarzyszyć będzie piosenka „Kwiaciarki” w rytmach flamenco.

Nieodłącznym elementem każdego słuchowiska są dźwięki otoczenia. Księdza Kota zapytaliśmy o jego ulubione odgłosy we Wrocławiu.

Każda piosenka ma swoją trasę – dodaje ks. Kot.

W przygotowaniu jest 6 kolejnych odcinków Muzycznych spacerów po Wrocławiu. Znajdziecie je na portalu wroclaw.pl oraz na kanałach portali społecznościowych ks. Kota.

Posłuchaj całej rozmowy:

cz. 1

cz. 2

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content