Festiwal Saunowania w Aquaparku

mat. prasowe

Wrocławski Park Wodny to obiekty na Borowskiej i Brochowie, a także budowany trzeci kompleks przy ulicy Wilanowskiej. To nie tylko ulubione miejsce wypoczynku wrocławian i Dolnoślązaków. Ale także liczne imprezy cykliczne (najbliższy to Festiwal Saunowania) i wyzwania na najbliższy czas.

Gości do aquaparku przyciągają takie imprezy jak zbliżający się Sauna Wroclove Festival w najbliższy weekend 22 i 23 października 2022 roku. Festiwal organizowany jest we Wrocławskim Parku Wodnym do 2014 roku i jest to jego 13. edycja. Wrocławianie bardzo lubią to wydarzenie i wejściówki rozchodzą się niemal na pniu. Nic dziwnego, jeśli w tej edycji weźmie udział ponad 40 znakomitych saunamistrzów z całej Polski oraz cała mistrzowska ekipa z wrocławskiego saunarium.

–  Jestem pasjonatem saunowania. Najpierw byłem zwykłym „klientem” ale chęć zobaczenia siebie z drugiej strony zaowocowała we mnie to ze dziś „macham ceremonie” a nie tylko siedzę na ławce. Nawet moje hobby jest związane z sauną ponieważ w wolnym czasie wytwarzam unikatowe, spersonalizowane chochli dla sauna mistrzów. Mogę obiecać że w czasie moich seansów we Wrocławiu będzie gorąco i zabawnie – opowiada saunamistrz Rafał Golombek z Gogolina.  

Golombek to tylko jeden z 30 saunamistrzów zaprezentuje popisowe ceremonie zapachowe, czyli autorskie rytuały saunowe łączące muzykę i choreografię z – jak opowiadają organizatorzy festiwalu –  opowieścią budowaną zapachem.

– Praca saunamistrza to spore wyzwanie energetyczne. W ciągu 8 godzin dyżuru w saunie spędzamy godzinę. Ale wysiłek energetyczny jest porównywalny z ciężką pracą fizyczną. Istotne jest, by ręcznikiem tak rozprowadzić ciepło, by omieść nim wszystkich saunowiczów. By każdy poczuł, że jest dla nas równie ważny – mówi Joanna Feifer koordynatorka strefy saunarium w Aquaparku, która także prowadzi ceremonie w saunach.

Jak rozpoznać saunamistrza? Mówi Oskar Kusztal.

Istotne jest stworzenie odpowiedniej atmosfery – mówi Maciej Zając.

W ciągu dwóch weekendowych dni na gości czekają ceremonie klasyczne, różnego rodzaje banie z użyciem witek a także seanse total experience.

– Dobieramy muzykę, olejki eteryczne, robimy z nich kompozycje w zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Często do muzyki dobieramy zapach albo zapachem chcemy wywołać pewne uczucia i odczucia gości. No i czarujemy techniką użycia ręcznika czy pareo, by był to spektakl sensoryczny dla naszych gości. Festiwal to wisienka na torcie naszej pracy, a Wrocław stał się niezwykle ważnym miejscem na polskiej mapie saun. Nie mogę się doczekać tej jedynej w swoim rodzaju rywalizacji. Kto lepiej, piękniej, skuteczniej, ciekawiej – mówią Oskar Kusztal i Maciej Zając saunamistrzowie we Wrocławskim Parku Wodnym.

Na Sauna Wroclove Fastiwal obowiązują specjalne wejściówki. Ale Wrocławski Park Wodny zachęca gości do kupna czteromiesięcznych karnetów VIP, które mimo nazwy „VIP” są sposobem na spore oszczędności, jeśli korzystamy z obiektu często i regularnie. Od poniedziałku (17.10.2022) do końca października aquapark wprowadza promocję, gdy kupując karnet VIP na 4 miesiące płacimy tylko za trzy. 

– Karnet umożliwia wejście do nas już od 5 zł dziennie i korzystanie ze wszystkich atrakcji. Karnet obowiązuje we wszystkich strefach – na basenie sportowym, basenach rekreacyjnych, saunach, fitness i siłowniach. W ramach karnetu można skorzystać z dwóch obiektów Aquapark Wrocław ul. Borowska 99 i Aquapark Brochów ul. Polna 10 – wyjaśnia Adrianna Pawlicka z Aquaparku.

Od tego weekendu po miesięcznym remoncie do dyspozycji gości jest fińska sauna ziemna Korsu. 

– To sauna, którą odnowiliśmy po tym, gdy obluzowało się około pół metra kwadratowego podsufitki. Mocno odnowiliśmy wnętrze sauny oraz konstrukcję sufitu. Innowacyjność sauny Korsu polega na nietypowej konstrukcji – pomieszczenie zostało zbudowane poniżej poziomu ziemi. Sauna została zbudowana z drewna kelo, które stanowi najlepszy materiał do konstrukcji tego typu obiektów – opowiada Tomasz Sikora rzecznik obiektu. 

Aquapark przy Borowskiej działa nieprzerwanie od 2008 roku. Z roku na rok Wrocławski Park Wodny się zmienia i rozrasta, przybywa atrakcji i gości. Lata pandemii – 2020 i 2021 nieco ograniczyły liczbę odwiedzających. Rok 2022, mimo początkowych obostrzeń, okazał się rekordowy. Żaden inny obiekt rekreacyjny w regionie nie ma tak wielu gości. W 2017 roku Borowską odwiedziło 1,7 mln gości, ale wtedy półtoramilionowy gość pojawił się w październiku. Teraz – w końcówce września. 

mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content