Odkrywaj Europę z programem DiscoverEU

Fot. Komisja Europejska

Komisja Europejska zaprasza do udziału w jesiennej edycji konkursu DiscoverEU. Do rozdania jest 35 tysięcy biletów kolejowych, które umożliwią podróżowanie po Europie i poznanie jej dziedzictwa. Program kierowany jest do 18-latków, czyli osób urodzonych w 2004 roku.

Wystarczy wejść na stronę Europejskiego Portalu Młodzieżowego, wypełnić kwestionariusz i czekać na odpowiedź. Szanse są duże, gdyż tylko w kwietniowej edycji z programu skorzystało blisko 3 tys. Polaków.

Mówi Pola Kufel-Ślęczek z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej we Wrocławiu.

Marta (ur. 2004 r.) przyznaje, że lubi podróżować i dotychczas wyjeżdżała za granicę z rodzicami. Program DiscoverEU daje szansę na samodzielne odkrywanie – mówi.

Podróż z Komisją Europejską może trwać od dwóch dni do nawet miesiąca. Dlaczego inicjatywa skierowana jest akurat do osiemnastolatków?

Przyjmowanie zgłoszeń trwa do wtorku 25 października do godz. 12:00. Po uzyskaniu odpowiedzi na wysłaną aplikację, Komisja Europejska dokonuje zakupu biletów dla uczestników. Szczegóły na stronie organizatora: https://youth.europa.eu/discovereu_pl.

O programie porozmawiamy w najbliższej audycji „Bliżej Europy” 20 października po godz. 14:00. Zapraszam, Daria Detlaf.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content