Uroczystości jadwiżańskie w Trzebnicy [TRANSMISJA MSZY ŚW.]

Fot. Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy

Od 14 do 16 października w Trzebnicy trwają uroczystości odpustowe ku czci św. Jadwigi Śląskiej. Do grobu patronki Śląska wyruszą pielgrzymki. Zapraszamy na transmisję sobotniej Mszy Świętej spod Bazyliki pod przewodnictwem Abp Józefa Kupnego.

Do grobu św. Jadwigi przez trzy dni dotrą tysiące pielgrzymów. Jako pierwsi pomodlą się chorzy i niepełnosprawni. W piątek 14 października o godz. 12.00 Mszę świętą w ich intencji odprawia bp Maciej Małyga. Tego samego dnia wieczorem o godz. 18:30 odbędzie się kolejna Msza Św. kończąca pielgrzymkę duchowieństwa, osób konsekrowanych oraz mieszkańców Trzebnicy.

15 października w południe Eucharystii w trzebnickiej Bazylice przewodniczyć będzie o. bp Jacek Kiciński. Będzie to Msza Św. dziękczynna za pielgrzymkę kobiet. Z kolei w sobotnie popołudnie do grobu św. Jadwigi dotrze Pielgrzymka Wrocławska oraz grupy z Bagna i Milicza. Mszy Św. o 16.30 przy ołtarzu polowym będzie przewodniczył ks. Abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.

Zapraszamy na transmisję Mszy Św. z udziałem Metropolity Wrocławskiego na antenie Radia Rodzina oraz na www.radiorodzina.pl. Początek w sobotę o 16:30.

Centralne uroczystości odpustowe zaplanowano na niedzielę 16 października. O 11.00 Mszy św. przewodniczyć będzie bp Andrzej Siemieniewski, ordynariusz legnicki.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content