Pielgrzymka trzebniczan do grobu św. Jadwigi Śląskiej

fot. Tomasz Król/Radio Rodzina

Co roku mieszkańcy Trzebnicy, duchowna młodzież, a także pielgrzymi z innych rejonów Dolnego Śląska i nie tylko, odbywają pielgrzymkę najkrótszą w kilometrach, ale jedną z najbliższych ich sercu. Tłumy pielgrzymów śpiewając i wznosząc modlitwy, przemaszerowało z trzebnickiego rynku do Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej, gdzie bp Maciej Małyga sprawował uroczystą Mszę Świętą.

Jest tylko jedna droga do tego, by na świecie zapanował pokój. Ta droga wiedzie przez miłosierdzie. – podkreślił burmistrz Trzebnicy, Marek Długozima, wyjaśniając nam znaczenie dzisiejszego dnia dla miasta i gminy Trzebnica.

Pielgrzymka trzebniczan to nie jedyne wydarzenie, w którym mogliśmy uczestniczyć w związku ze zbliżającym się dniem wspomnienia świętej patronki Trzebnicy.

O informacje nt. spuścizny św. Jadwigi Śląskiej zwróciliśmy się do ks. Piotra Filasa, proboszcza i kustosza parafii oraz bazyliki w Trzebnicy.

A co na temat patronki swojego miasta i motywacjach do uczestnictwa w pielgrzymce mówią sami mieszkańcy Trzebnicy?

Zachęcamy też do wysłuchania homilii wygłoszonej przez bpa Macieja Małygę.

Już w sobotę wyrusza jedna z największych pielgrzymek na Dolnym Śląsku. Nabożeństwo, które zainauguruje to duchowe wydarzenie, rozpocznie się o 6:00 we wrocławskiej katedrze. Tysiące wrocławian uda się następnie w Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej do grobu św. Jadwigi Śląskiej. Po przybyciu pielgrzymów odbędzie się Msza Św., której przewodniczyć będzie ks. Abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.

Zapraszamy na transmisję Mszy Św. z udziałem Metropolity Wrocławskiego na antenie Radia Rodzina oraz na www.radiorodzina.pl. Początek w sobotę o 16:30.

Centralne uroczystości odpustowe zaplanowano na niedzielę 16 października. O 11.00 Mszy Świętej przewodniczyć będzie bp Andrzej Siemieniewski, ordynariusz legnicki.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content