Relikwie św. Edyty Stein w kaplicy PWT

Fot. ll

Mszą Świętą pod przewodnictwem JM Rektora Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, ks. prof. Sławomira Stasiaka, rozpoczęły się uroczystości związane z 131. rocznicą urodzin Patronki Europy – św. Edyty Stein – Teresy Benedykty od Krzyża.

Wpisując się w program licznych wydarzeń nie mogło zabraknąć modlitwy. We wtorek 11 października została odprawiona uroczysta Eucharystia w kaplicy im. św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, która mieści się w budynku dydaktycznym uczelni.

– Czym jest wolność, pokazała nam nasza Święta, która była nie tylko wybitnym filozofem i fenomenologiem, lecz także potwierdziła swoją wiarę męczeńską śmiercią w Auschwitz 9 sierpnia 1942 roku. – wspomniał w homilii ks. profesor Sławomir Stasiak.

Odnosząc się do całego życia Edyty Stein oraz do jej drogi naukowej i poszukiwania prawdy wspomniał również, że  – Święta Teresa Benedykta doskonale rozumiała wolność jako rzeczywistość ukierunkowaną na Jezusa Chrystusa, a nie jako anarchię, czyli wolność od wszystkich wartości. – podkreślił kapłan.

Tego dnia do kaplicy zostały wprowadzone relikwie św. Teresy Benedykty od Krzyża. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski i Wielki Kanclerz Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, nadał kaplicy Uczelni tytuł świętej Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) – dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

Decyzję metropolita ogłosił w dekrecie z dnia 9 sierpnia 2022 r., jako odpowiedź na prośbę ks. prof. dr hab. Włodzimierza Wołyńca, Rektora Papieskiego Wydziału Teologicznego (ówczesnego Rektora PWT we Wrocławiu).

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content